0
0

چرا باید کانال تلگرامی داشته باشیم؟

1032 بازدید
چرا کانال تلگرامی داشته باشیم؟

داشتن یک کانال تلگرامی مزایای زیادی دارد که به کسب و کار شما کمک می کند. چه به لحاظ سئو چه به لحاظ افزایش کاربر تلگرام می تواند به سایت و کسب و کار شما کمک کند. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت چرا باید برای کسب و کار خود یک کانال تلگرامی داشته باشید و برای دیده شدن بیشتر اقدام به تبلیغات و خرید ممبر کنید.

چرا کانال تلگرام داشته باشیم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که شما را برای داشتن یک کانال تلگرامی مجاب می کند. در ادامه این مقاله به این موارد خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که پس از تاسیس یک کانال چه پروسه ای را برای جذب کاربر انجام دهید.

ارتباط بیشتر با مشتریان

یکی از مواردی که می توان به آن اشاره کرد ارتباط بیشتر با کاربران از طریق کانال تلگرامی است. این ارتباط می تواند از طریق خود کانال، ربات و یا گذاشتن آی دی پشتیبانی است. بسیاری از کسب و کار ها در بخش بیو و یا در پست ها آی دی پشتیبانی و ادمین های خود را قرار می دهند. ارتباط با مشتریان یکی از مزایای داشتن یک کانال تلگرامی است.

اطلاع رسانی به مشتریان

از مزایای دیگر کانال های تلگرامی اطلاع رسانی به کاربران است. بسیاری از سازمان ها، مراکز، ادارات و فروشگاه ها برای اطلاع رسانی های مختلف از کانال های تلگرامی استفاده می کنند. اگر شما یک فروشگاه اینترنتی دارید می توانید وضعیت موجودی، قیمت و تخفیف های خود را در کانال تلگرامی اعلام نمایید تا کاربران آگاه شوند.

سرچ پست ها در کانال تلگرام

اگر یک فروشگاه اینترنتی را در اینستاگرام مشاهده کنید نمی توانید در بین پست ها و محتوای آن جستجو کنید و باید تک تک آن ها را بررسی کنید تا به محصول یا عکس مورد نظر خود برسید. اما قابلیت جستجو در کانال یکی از مزایای تلگرام است که به فروشنده ها و کاربران این اجازه را می دهد در بین محتوای کانال جستجو کنند. اگر به دنبال محصول یا محتوای خاصی هستید با این روش به راحتی به آن دسترسی خواهید داشت.

کمک به سئو سایت

اگر بدانید سئو چیست، می دانید یکی از مهمترین بخش ها در سئو، سئو خارجی و بکلینک است. در لینک سازی یا بکلینک شبکه های اجتماعی از بهترین و با کیفیت ترین لینک ها را دارا هستند که تلگرام نیز یکی از آن هاست. با دریافت لینک از تلگرام و همچنین ورود کاربران از تلگرام به سایت به سئو خود می توانید کمک زیادی کنید.

دیده شدن بیشتر

سایت، اینستاگرام و تلگرام هرکدام مخاطب های خود را دارند و شما با حضور در هر کدام از این پلتفرم ها می توانید کاربران و مشتریان جدیدی را داشته باشید. با حضور در تلگرام و افزایش کاربران خود از طریق ممبر گیری می توانید فروش خود را افزایش دهید.

روش های ممبر گیری از طریق سایت پاراگراف:

برای آشنایی با روش های افزایش ممبر تلگرام مقاله آن را مطالعه کنید.

انتشار محتوای جدید

اگر مانند آکادمی پاراگراف مقالات و محتوای جدید منتشر می کنید می توانید محتوای جدید خود را در کانال تلگرامی خود منتشر کنید تا کاربران مقالات و محتوای جدید شما را مشاهده کنند. این مورد نیز در سئو سایت شما تاثیر گذار خواهد بود چرا که در ساعات اولیه انتشار محتوایتان کاربران زیادی آن را مشاهده کرده اند.

چه محتوایی در کانال خود بگذاریم؟

اینکه چه محتوایی در کانال خود بگذارید تا کاربران بیشتری را جذب کنید وابسته به نوع کانال و کسب و کار شماست. اگر فروشگاه اینترنتی دارید می توانید آفر ها و تخفیف های ویژه خود را اعلام کنید و برخی محصولات خاص خود را پست کنید. اما اگر کانال های محتوا محور دارید باید محتوای مورد نظر کاربران خود را منتشر کنید.

با یک آنالیز و بررسی محتوای قبلی کانال خود متوجه خواهید شد که چه محتوایی را کاربران شما بیشتر می پسندند. از این رو می توانید با تولید این محتوا رضایت بیشتری را جلب کنید. توجه داشته باشید رضایت بیشتر کاربران، اشتراک گذاری پست ها را به همراه دارد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=18815
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چرا باید کانال تلگرامی داشته باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.