0
0

تفاوت پیج اینستاگرام و کانال تلگرام

812 بازدید
تفاوت پیج اینستاگرام و کانال تلگرام

داشتن مخاطب زیاد یکی از دغدغه های ما برای درآمد بیشتر است. از این رو سایت، پیج اینستاگرام و کانال تلگرام روش های مختلف برای ارتباط گیری با مخاطبین و افزایش فروش است. برای سایت از روش سئو استفاده می کنیم و برای پیج و کانال از روش های دیگر تا به رشد کسب و کار ما منتهی شود.

پیشنهاد می کنیم مقاله سئو چیست؟ و نحوه افزایش ممبر تلگرام را مطالعه کنید.

مقایسه پیج اینستاگرام و کانال تلگرام

استفاده از هردو این پلتفرم ها بسیار مناسب است اما باز هم برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید مقایسه ای در این مقاله انجام خواهیم داد. در انتهای این مقاله می دانید که کدام یک از این فضاها برای شما مناسب است.

تفاوت پیج اینستاگرام و کانال تلگرام در تعداد مخاطبین

با توجه به اینکه کاربری تلگرام، ارسال پیام است بسیاری از تلگرام برای دنبال کردن کانال ها استفاده نمی کنند و تنها با مخاطبین خود در ارتباط هستند. از این رو تلگرام مخاطبین محدود تری دارد و شما نسبت به اینستاگرام سخت تر می توانید کاربران مناسب و هدف خود را جذب کنید.

تبلیغات در تلگرام و خرید ممبر واقعی تلگرام از روش های جذب مخاطب در تلگرام است.

اما در مقابل اینستاگرام فضایی متفاوت است. فضایی که، اینستاگرام سعی کرده تا سلایق مخاطبین را درک و محتوای مناسب را به آن ها نمایش دهد. از این رو محتوای شما به مخاطبین بیشتری نمایش داده می شود و می تواند به رشد شما کمک کند. مخاطبین اینستاگرام نسبت به تلگرام بیشتر است و این باعث می شود کسب و کار شما بیشتر دیده شود.

تفاوت پیج اینستاگرام و کانال تلگرام در بازدید پست ها

 

در بحث بازدید ها باز هم می توان گفت اینستاگرام شرایط بهتری دارد. شما به طور معمول تلگرام را برای ارسال پیام باز می کنید و گاهی ممکن است کانال خاصی مد نظرتان باشد از این رو محتوای سایر کانال ها به شما نمایش داده نمی شود.

اما در اینستاگرام محتوای شما پس از بازکردن اینستاگرام در تایم لاین نمایش داده می شود. به این شکل محتوا شما به کاربران بیشتری نمایش داده می شود. در نهایت برای شما مفید تر خواهد بود و امکان فروش محصولات شما بالا می رود. البته لازم به ذکر است که صفحات زیادی در تلگرام هم هستند که کاربران زیادی دارند اما این صفحات محدود هستند و اینستاگرام مخاطب بیشتری را در خود جای داده است. 

تفاوت پیج اینستاگرام و کانال تلگرام در تولید محتوا

تولید محتوا در این دو اپلیکیشن متفاوت است. در اینستاگرام باید محتوای جذاب با آهنگ و ادیت های جذاب تولید شود و متن ها در کپشن پست باید کم باشد. قانون کپی رایت در اینستاگرام سخت گیرانه است و تولید محتوا برای اینفلوئنسر ها و تولید کنندگان محتوا سخت شده است. این قانون در تلگرام وجود ندارد و کاربران می توانند راحت تر تولید محتوا کنند.

تولید محتوا در تلگرام ساده تر است یک تصویر با یک کپشن که گاها تصاویر هم از اینستاگرام، توئیتر (ایکس) و … جمع آوری می شود.

تفاوت پیج اینستاگرام و کانال تلگرام در اکسپلور

اکسپلور مهمترین تفاوت در اینستاگرام و تلگرام است. البته تفاوت های مهمتر و بزرگتری دارند اما در بحث مخاطب و اداره کسب و کار این بزرگترین تفاوت به شمار می آید. فضایی مانند اکسپلور موجب می شود تا محتوای شما به کاربرانی که شما را دنبال نمی کنند هم نمایش داده شود. از این رو ممکن است مخاطبین شما افزایش یابند.

اما در تلگرام چنین فضایی وجود ندارد. شما تنها با مخاطبین خود در ارتباط خواهید بود و حتی اگر پست شما خوب باشد در فضایی به کاربران دیگر نمایش داده نمی شود. برای جذب مخاطب بیشتر باید از اینستاگرام استفاده نمایید.

تفاوت اینستاگرام و تلگرام در سئو

همیشه در سئو بازار بحثی با نام سئو خارجی یا لینک سازی داغ است. اینستاگرام و تلگرام هر دو می توانند به سئو یک سایت کمک کنند. در تلگرام با توجه به اینکه در پست ها می توان لینک قرار داد یک فرصت عالی برای گرفتن ورودی از طریق تلگرام است که کاربران را به سمت سایت بکشاند.

از طرفی با وجود اینکه اینستاگرام قابلیت قرار دادن لینک در پست ها را ندارد اما می توانید در استوری ها لینک قرار دهید تا کاربران شما به صفحه مورد نظر منتقل شوند. با توجه به اینکه اینستاگرام کاربران فعال بیشتری دارد، طبیعتا ترافیک ورودی از اینستاگرام هم بیشتر خواهد بود.

تفاوت پیج اینستاگرام و کانال تلگرام در کاربرد (جمع بندی)

تمام صحبت های ما در مورد جذب کاربر و مخاطب بود. اما به یاد داشته باشید که این دو نرم افزار کارایی و کاربرد متفاوتی دارند. اینستاگرام مانند یک ویترین عمل می کند و به شما کمک می کند تا مخاطبین جدید را بیابید و محصولات و خدمات خود را به آن ها نمایش دهید. اما تلگرام این چنین نیست.

تلگرام فضایی است که باید مشتریان خود را به آن فضا دعوت کنید تا تخفیفات ویژه یک سری اطلاعات دیگر را از آن طریق به آن ها اطلاع دهید. قابلیت قرار دادن لینک در پست های تلگرام یک مورد مثبت نسبت به پست های اینستاگرام است که به شما اجازه قرار دادن لینک را نمی دهد. البته لازم به ذکر است که در اینستاگرام شما می توانید لینک های خود را در استوری ها قرار دهید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=21194
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تفاوت پیج اینستاگرام و کانال تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.