0
0

علت ریزش ممبر کانال تلگرام چیست؟

863 بازدید
علت ریز ممبر کانال تلگرام

اگر اقدام به خرید ممبر تلگرام یا تبلیغات در تلگرام کرده باشید، با ریزش پس از آن مواجه خواهید شد؛ اما علت ریزش ممبرهای کانال تلگرام چیست؟

زیرش ممبر کانال تلگرام

ریزش ممبر های کانال ها دلایل مختلف و زیادی دارد اما در این مقاله سعی می کنیم نگاهی کلی به این موضوع داشته باشید. در ابتدا دلایل مربوط به روش های خرید ممبر را بیان می کنیم. اگر از سایت های مختلفی ممبر خریده باشید می دانید که پس از گذشت چند سایت شروع به ریزش می کند. این ریزش ها کاملا طبیعی بوده و باید تا حد امکان از آن جلوگیری کرد.

مقدار ریزش در روش های عضو گیری متفاوت است. در ممبر اد اجباری، ممبر اد قفلی و ممبر گلد که به صورت اجباری به کانال شما اضافه می شوند ریزش تا 50 درصد کاملا طبیعی است (در کانال هایی بیش از 50 درصد هم مشاهده شده است.). به ممبر های اد قفلی گاها ممبر بدون ریزش نیز می گویند اما این صجت نداشته و ممبر اد قفلی هم ریزش دارد.

به طور کل در روش های عضو گیری اجباری هم ریزش وجود دارد اما چگونه؟ در این روش اگر کاربران اکانت خود را غیر فعال کنند از کانال شما حذف خواهند شد و در این روش ها کاربر تنها در ممبر اد قفلی پس از خروج از کانال مجدد عضو کانال می شود اما در دو نوع دیگر پس از خروج از کانال شما حذف خواهد شد.

حال به سراغ روش های جذب اختیاری می رویم. در روش های جذب ممبر به صورت اختیاری مانند ممبر پاپ آپ، ممبر پروکسی و تبلیغات کاربران پس از عملکرد نامناسب شما کانال را ترک می کنند. در ادامه به این دلایل می پردازیم.

1- محتوای ضعیف

در صورتی که در کانال خود نتوانید محتوای قوی و جذاب تولید کنید به مرور زمان کاربران خود را از دست خواهید داد. سعی کنید با چالش ها و انگیزه در بین کاربران خود آن ها را حفظ کنید.

2- محتوای غیر تخصصی

اگر کانال شما به طور تخصصی به یک موضوع می پردازد، در صورتی که محتوای شما از حوزه اصلی کاری شما دور شود دچار ریزش ممبر خواهید شد. از این رو پیشنهاد می شود با دقت به تولید محتوا بپردازید.

3-محتوای طولانی

انتشار محتوای طولانی همیشه به سود شما نخواهد بود. پیشنهاد می شود فقط گاهی و در صورتی که محتوای شما با ارزش است از محتوای طولانی در کانال خود استفاده کنید.

4-محتوای تکراری

یکی از مواردی که می تواند باعث ریزش کانال شما در دراز مدت و یا حتی کوتاه مدت شود محتوای تکراری است. بدین گونه که اگر محتوا شما از کانال خودتان تکراری باشد در دراز مدت برای شما ریزش به همراه خواهد داشت.

5-عدم فعالیت منظم

فعالیت نامنظم به شیوه ای که در یک هفته به طور مثال تنها دو روز فعالیت کنید. عدم فعالیت منظم باعث ناامیدی کاربران می شود و در نهایت منجر به ترک کاربران از کانال شما می شود.

6-عدم فعالیت طولانی

در این اتفاق نیز مانند روش بالا منجر به در صورت عدم فعالیت کاربران خود را از دست خواهید داد.

7-عدم خلاقیت در تولید محتوا

تولید محتوا باید به صورت مکرر با خلاقیت همراه باشد تا کاربران همواره از محتوای سایت شما استفاده کنند. در صورتی که از این امر پیروی نکنید در دراز مدت کاربران تصمیم به ترک کانال شما خواهند کرد. پیشنهاد می شود همیشه خلاقیت را در اولویت خود قرار دهید.

در این موارد به نکاتی اشاره کردیم که می تواند باعث ریزش کاربران کانال شما شود. توجه داشته باشید پس از تبلیغات و خرید هرگونه ممبر شما با ریزش مواجه خواهید شد و این امر کاملا طبیعی است. در مقاله ای به روش های جلوگیری از ریزش کاربران خواهیم پرداخت.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=20257
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد علت ریزش ممبر کانال تلگرام چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.