0
0

بک لینک چیست؟

1059 بازدید
بک لینک

بک لینک یا لینک های برگشتی به لینک هایی میگویند که شما برای سایت خود میسازید. لینک سازی یکی از مباحث مهم در سئو است که نظرات مختلفی درباره آن وجود دارد.

تاثیر بک لینک بر سئو

همیشه گوگل تلاش میکند ربات های خود را به کاربران نزدیک تر کند و ارزش الگوریتم ها و فاکتور ها در سئو مدام دسخوش تغییرات است. گوگل سعی میکند تاثیر گذاری لینک ها بر سئو را کاهش دهد اما همیشه متخصصین و مهندسان روش هایی را پیدا میکنند تا لینک سازی را طبیعی جلوه دهند و همیشه حتی با کاهش ارزش لینک سازی، ارزش آن نسبت به بسیاری از فاکتور ها بیشتر بوده است.

تفاوت لینک داخلی و خارجی

لینک سازی داخلی یعنی لینک هایی که توسط آنکرتکست ها و تصاویر به صفحات مختلف در داخل سایت داده میشود اما در لینک سازی خارجی یک لینک توسط یک آنکرتکست یا عکس یا حتی لینک خالی به صفحه ای خارج از سایت داده میشود. در لینک سازی داخلی رعایت اصول لینک سازی میتواند نرخ کلیک کاربران را افزایش دهد. اول از همه اینکه در صفحات مربوط به هم لینک دهید و سعی کنید مطالب مرتبط به هم باشند تا کاربر از مطالب دیگر شما هم استفاده کند.

مورد دوم اینکه به کاربر بگویید که کدام واژه لینک شده و میتواند از آن استفاده کند. یک کال تو اکشن میتواند نرخ کلیک آن را افزایش دهد. به مثال زیر توجه کنید.

اگر در مورد ارزش لینک سازی اطلاعات بیشتری نیاز دارید مقاله لینک جویس را مطالعه کنید.

در مثال بالا من به شما پیشنهاد دادم تا برای متوجه شدن ارزش لینک هایی که میسازید مقاله فوق را مطالعه کنید. قطعا شما که در حال مطالعه در مورد بک لینک هستید لینک جویس اطلاعات خوبی را به شما میدهد. این تکنیک را برای لینک سازی داخلی فراموش نکنید. نکته بعدی در مورد لینک سازی داخلی اینکه از هر صفحه تعداد محدودی لینک به صفحات دیگر بدهید. لینک سازی داخلی را جدی بگیرید.

بک لینک برای سایت

حال به موضوع اصلی مقاله، بک لینک میپردازیم. لینک سازی یک راه پر ماجرا و خطرناک است اما زمانی که شما اصول و روش های لینک سازی طبیعی را فرا گیرید میتوانید از زیر تیغ تیز گوگل در امان باشید. لینک سازی طبیعی یعنی استفاده از لینک ها فالو و نوفالو برای وبسایت که خود یک چالش برای وب مستر هاست.

گوگل در هنگام خزش در سایت ها و صفحات آن ها لینک ها را مورد بررسی قرار میدهد و لینک ها و صفحات به هم متصل شده را بررسی کند. در این بررسی محتوای صفحه مبدا و مقصد سایر فاکتور های مهم آن ها مورد آنالیز قرار میگیرد.

اگر تصمیم به لینک سازی برای سایت گرفتید ابتدا برای خود یک استراتژی معین برای لینک سازی تعیین کنید. قدم به قدم برای لینک سازی حرکت کنید. حتی فعالیت خارج از سایت یا سئو خارجی هم باید طبیعی باشد در غیر این صورت گوگل شما را جریمه خواهد کرد. از سایت های معتبر و مطالب مناسب برای لینک سازی استفاده کنید تا حساسیت گوگل کمتر شود.

بک لینک و رپورتاژ

تفاوت بک لینک و رپورتاژ در سایت ها و روش لینک سازی است. در رپورتاژ شما هزینه ای به سایت منتشر کننده محتوا خواهید داد تا محتوای شما را منتشر کند و به شما لینک دهد. در مقاله رپورتاژ نویسی در مورد چگونگی انتخاب سایت انتشار دهنده رپورتاژ هم صحبت کرده ایم. در رپورتاژ مقاله شما در یک وبسایت فعال منتشر میشود که ارزش زیادی دارد اما در مقابل در بکلینک مقاله شما در بلاگ ها و سایت هایی که به شما اجازه پست مهمان میدهند منتشر میشود.

انتشار محتوا در یک بلاگ و لینک سازی در آن به خودی خود تاثیری ندارد و شما برای بلاگ ها و سایر بک لینک هایی تولید میکنید باید برنامه ریزی و لینک سازی های درست و قوی بکنید. فرض کنید یک بلاگ ساخته و در آن محتوایی منتشر و لینکی به سایت خود میدهید. این لینک سازی غلط و فاقد ارزش است.

تفاوت بک لینک فالو و نوفالو

لینک ها انواع مختلفی دارند اما در این مقاله در مورد فالو و نوفالو صحبت میکنیم. لینک های فالو لینک هایی هستند که ربات های گوگل آن ها را بررسی میکنند. لینک های فالو ارزش و اعتبار سایت مبدا را به صفحه و سایت مقصد میدهند اما در لینک های نوفالو این قضیه برعکس است و نه تنها توسط ربات های گوگل بررسی نمیشود بلکه هیچ ارزشی به سایت مقصد داده نمیشود و این لینک ها به صورت کامل نادیده گرفته میشوند.

نحوه ساخت بک لینک

برای ساخت یک لینک باید شناخت کافی در این مورد را داشت و نمی توان به راحتی در این مسیر قدم برداشت. شناخت وب سایت ها و روش های لینک دهی اولین مسئله ایست که با آن رو به رو میشوید. یکی از روش های لینک سازی، بک لینک پروفایلی است که نیاز به دانش زیادی ندارد اما اینگونه سایت ها معمولا به شما لینک های نوفالو میدهند.

پروفایل بک لینک چیست؟

بک لینک پروفایلی به نوعی لینک میگویند که در قسمت کاربری بعضی از سایت ها میتوانید به سایت خود لینک دهید. سایت هایی که امکان بک لینک پروفایلی دارند به دو دسته تبدیل میشود. آن هایی که لینک فالو میدهند و آن هایی که لینک نوفالو میدهند. در صورت ارائه بک لینک فالو به شما ارزش و اعتبار زیادی را انتقال میدهند.

برای لینک سازی پروفایلی نیاز به تخصص و دانش نیست و میتوانید با استفاده از لیست انتهای مقاله برای سایت خود لینک سازی کنید.

سایت ساخت بک لینک (چگونه بک لینک درست کنیم؟)

سایت های زیادی برای لینک سازی وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره میکنیم. سایت های منتشر کننده رپورتاژ، لینک های پروفایلی، وبلاگ ها، سایت های منتشر کننده پست مهمان و … که برای طبیعی جلوه دادن لینک ها باید از تمام روش ها استفاده کرد. در این مقاله لیست سایت های مورد نیاز برای لینک سازی را منتشر کرده ایم.

برای ساخت بک لینک ابتدا یک استراتژی و یک هدف درست تهیه کنید. لینک سازی شما باید به صورت لایه ای باشد و طبق الگوریتم های جدید گوگل  لینک سازی را انجام دهید. در لایه های اول از رپورتاژ ها استفاده کنید. رپورتاژ ها در حالت عادی از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. شما باید در انتخاب یک سایت و محتوای خوب دقت فرمائید تا بیشتری بازدهی را از رپورتاژ ها دریافت کنید.

تکنیک های بک لینک 2022

تکنیک های زیادی در لینک سازی برای سایت وجود دارد که همگی به این موضوع اشاره دارند که باید لینک سازی طبیعی باشد. در سایت پاراگراف محتوای مختلفی برای آموزش شما عزیزان در جهت لینک سازی طبیعی منتشر کرده ایم که می توانید به صورت رایگان و همچنین با پرداخت هزینه این آموزش ها را دریافت کنید:

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=15629
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد بک لینک چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.