0
0

آیا هاست بر سئو تاثیر می گذارد؟

962 بازدید
تاثیر هاست بر سئو چیست؟

تاثیر هاست بر سئو را نمی توان نادید گرفت. در طی فرآیند سئو تکنیکال یکی از مواردی که باید توسط کارشناس سئو بررسی شود هاست و سرور سایت است. بررسی این موارد پیش از لینک سازی و سئو خارجی باید انجام شود.

تاثیر هاست بر سئو

با توجه به محدودیت ها گاها بسیاری از سایت ها و کسب و کار ها دچار مشکل می شوند. این محدودیت ها شامل زیر ساخت های اینترنت و هاستینگ نیز می شود. به عنوان مثال Cpanel مدت هاست که ما را تحریم کرده و این می تواند برای شرکت های هاست یک چالش ایجاد کند.

بهترین شرکت های هاستینگ ایران همه تلاش کرده اند، این محدودیت ها را رفع کنند تا کاربران ایرانی و کسب و کار ها بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند. کیفیت هاست و سرور تاثیر مستقیم بر استفاده کاربر از سایت ها دارد و از این رو باید به این دو مورد به صورت جدی توجه کنید.

هاست و سرور به صورت مستقیم بر سئو سایت شما تاثیر نمی گذارند اما می تواند بر سئو سایت شما هم تاثیر گذار باشد. این تاثیر ها می تواند در دراز مدت از نتیجه گیری شما جلوگیری کند.

هاست چه تاثیری بر سئو دارد؟

تصور کنید در هنگام استفاده از یک سایت با کندی زیادی مواجه می شوید یا پس از بررسی چند صفحه با ارور 5xx رو به رو می شوید. این موارد می تواند از سمت سرور و هاست باشد. با دو مثال دقیق تر این موضوع را برای شما باز می کنیم. اگر هاستی که تهیه می کنید از امنیت بالایی برخوردار نباشد پس از نفوذ و هک شدن سایت شما طبیعتا ربات ها و کراولر های گوگل با بررسی سایتش ما به مشکل خواهند خورد و اگر رفع این مشکل زمان بر شود قطعا به سئو سایت شما لطمه خواهد خورد.

در مورد دوم که برای ما هم پیش آمده بود، با مشکلی که در زیر ساخت ها وجود داشت سرور ها به مشکل برخورده بودند و ربات های گوگل در زمان بررسی سایت با ارور 503 مواجه شده بود. این امر باعث شده بود تا ما را از نتایج حذف کند و صفحه از حالت ایندکس خارج شود. در ادامه به تاثیرات هاست بر سئو می پردازیم.

امنیت هاست

امنیت سایت یکی از مهمترین فاکتور هایی است گوگل برای یک سایت آن را مورد بررسی قرار می دهد. قطعا اگر سایت شما دارای امنیت مناسب نباشد در پروسه سئو سایتتان به مشکل خواهید خورد. فارغ از سئو اگر سایت شما توسط هکر ها مورد حمله قرار گیرد جبران اتفاقات قطعا برای شما دردسر ساز خواهد بود و افت قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد.

سرعت هاست

گوگل سرعت بارگذاری مناسب یک سایت را زیر 4 ثانیه می داند. با این که سرعت سایت شما به عوامل مختلفی بستگی دارد پیشنهاد می شود از هاست هایی با سرعت بالا استفاده کنید. به طور معمول هاست اقتصادی از سرعت مناسبی برخوردار نیست به همین دلیل پیشنهاد می شود برای سایت های مهم از این هاست ها استفاده نکنید.

پایداری هاست

پایداری هاست بسیار مهم و حیاتی است. پیش تر در مورد اتفاقی که افتاده برای ما گفته ایم. پایداری هاست و سرور اگر بالا نباشد ممکن است با ورود ربات های گوگل و یا کاربر سایت شما با ارور مواجه شود و سایت شما دیده نشود. اگر در لحظه ورود ربات سایت شما در دسترس نباشد صفحه شما از حالت ایندکس خارج می شود.

سخن پایانی

برای مدیریت هاست خود پیشنهاد می شود از هاست دانلود استفاده نمایید استفاده از منابع مختلف به شما کمک می کند تا عملکرد سایت بهتر باشد و کمتر دچار مشکل شوید. اما این مورد نمی تواند در سئو تاثیر گذار باشد و سرعت، پایداری و امنیت از مهمترین عوامل در سئو و همچنین خرید هاست است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=20673
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آیا هاست بر سئو تاثیر می گذارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.