0
0

لینک جویس چیست؟

1122 بازدید
لینک جویس چیست؟

لینک جویس یا عصاره لینک به معنی انتقال ارزش لینک از مبدا به مقصد است. با در نظر گرفتن link juice میتوانید لینک سازی را هدفمند تر و بهتر انجام دهید.

لینک جویس یا عصاره لینک

برای روشن تر شدن مفهوم link juice دو سایت با ارزش و اعتبار متفاوت را در نظر بگیرید. سایت A با ارزش و اعتبار بیشتر نسبت به سایت B که هر دو لینکی به صفحه یا سایتی دیگر میدهند. طبیعتا سایت A ارزش بیشتری را انقال می دهد. اما این انتقال میتواند تقسیم شود که این تقسیم مفهوم لینک جویس را مشخص میکند.

link juice

لیوان A را در نظر بگیرید. اگر قرار باشد محتویات این لیوان به سه لیوان دیگر بریزیم محتویات آن تقسیم می شود و به هرکدام مقدار کمی محتوا می رسد. در این مورد ارزش سایت A به سه قسمت تقسیم می شود که این نمایانگر این است که اگر سه لینک به صفحه دیگری برود این ارزش تقسیم میشود. در واقع این مسئله مفهوم لینک جویس را میرساند.

لینک جویس

اگر تمام محتوایت داخل یک لیوان را در یک لیوان دیگر میریختیم در این حالت تمام محتویات را به یک لیوان دیگر انتقال دادیم. در سئو هم به همین شکل است. در سئو خارجی آموخته ایم که از وبسایت هایی با ارزش و اعتبار بالا لینک دریافت کنیم. این دقیقا همان عصاره لینک است که از وبسایتی با ارزش بیشتر ارزش دریافت میکنید و چنانچه از یک صفحه به چند صفحه لینک دهید این ارزش پخش میشود.

چگونه لینک جویس یا عصاره لینک را افزایش دهیم؟

در مثال بالا به اصطلاح گفته میشود که لینک جویس در بین سه صفحه پخش شده است، یعنی ارزش و اعتبار یک صفحه به 3 صفحه دیگر داده شده است. اگر ما محتویات یک لیوان را در لیوانی دیگر بریزیم کل محتوای آن را انقال داده ایم یعنی عصاره لینک در زمانی که یک لینک از یک صفحه به یک صفحه دیگر داده میشود بیشتر است.

برای اینکه ارزش بیشتر را دریافت کنیم باید چند نکته را در نظر بگیریم. اول اینکه همانند تصویر اول از سایت هایی با ارزش بیشتر لینک دریافت کنیم و سایت هایی مانند لیوان A را به B ترجیح دهیم. دو اینکه در گرفتن تعداد لینک دقت کنیم و نه تنها از سایت های با ارزش لینک دریافت کنیم بلکه تعداد لینک ها از سایت های مختلف هم تاثیر گذار است. موضوع سوم اینکه با از هر صفحه تعداد لینک کمتری دریافت کنیم.

به دو مثال زیر توجه کنید. هر دو مثال زیر link juice را به خوبی نمایش میدهند.

عصاره لینک

در این تصویر به جای فلش ها را به عنوان لینک در نظر بگیرید. سایت مبدا دو لینک به سایت مقصد داده است. در این تصویر محتویات دو لیوان نسبت به تصویر قبلی بیشتر شد. با حذف لیوان سوم محتوای بیشتری به این دو لیوان رسید که در اگر در سئو هم به جای دادن سه لینک از دو لینک استفاده کنیم ارزش و اعتبار بیشتری را به دو صفحه داده ایم. حال اگر سه لیوان داشته باشیم اما یکی از آن ها نو فالو باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پیش از آن پیشنهاد میکنیم مقاله دامین آتوریتی را مطالعه کنید. به عکس زیر توجه کنید. در این عکس یک لیوان خالی و دو لیوان با اندازه تصویر قبل را مشاهده میکنید. چنانچه لینکی نو فالو باشد نه ارزشی از سایت لینک دهنده انتقال میدهد نه توسط ربات های گوگل بررسی میشوند.

ارزش لینک های نوفالو و چرایی استفاده از آن در دوره سئو خارجی و مقالات آن بیان شده و در این مقاله نمیگنجد.

مثال دوم سایت یا صفحه ای است که از چند صفحه لینک دریافت میکند. سایت A را در نظر بگیرید؛ این وبسایت از چند صفحه و یا سایت مختلف لینک دریافت میکند. این امر موجب میشود تا اعتبار سایت شما نسبت به سایتی که لینک کمتری را دریافت کرده بیشتر باشد.

به تصویر زیر توجه کنید. 

 

لیوان سمت چپ به دلیل دریافت محتویات 4 لیوان دیگر پر شده و محتوای بیشتری نسبت به لیوان سمت راست دارد. در سئو هم شما هرچه لینک های دریافتی بیشتری داشته باشید ارزش و اعتبار بیشتری دریافت میکنید. لازم به ذکر است که دو لیوان قرمز رنگ در شرای یکسان و خالی در نظر گرفته شده است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=15579
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد لینک جویس چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.