0
0

برای یادگیری سئو از کجا شروع کنیم؟

1415 بازدید
از کجا شروع کنیم؟

بسیاری از جستجو ها در اینترنت جهت یادگیری و کسب اطلاعات اند، اما بسیاری به صورت جدی تر به مطالعه در حوزه کسب و کار خود میپردازند. این سوال که از کجا و چگونه شروع کنیم؟ ممکن است اولین سوالی باشد که در ذهن ما نقش ببندد. در این مقاله به این موضوع به صورت کامل میپردازیم.

یادگیری سئو برای مبتدی ها

در ابتدا باید بدانیم که سئو چیست؟ اگر تا به حال مقاله ای درباره اینباره نخوانده اید مقاله ما به شما کمک فراوانی میکند. اگر با سئو آشنا شده اید، وقت یادگیری فرا رسیده. اولین قدم آشنایی با مفاهیم و موضوعات ابتدایی سئو است. هر حوزه یک سری کلمات کلیدی دارد که در ابتدا باید مدرسان به آموزش و تعریف این کلمات کلیدی بپردازند. در مقاله آموزش سئو نیز میتوانید با مفاهیم ابتدایی آشنا شده و به یادگیری کامل سئو بپردازید.

 

سئو برای مبتدی ها

قدم دوم استفاده از منابع رایگان است. در ابتدا انتخاب منبعی کامل که پکیج های آموزشی مناسبی داشته باشد ساده نیست پس از منابع رایگان وب سایت ها استفاده کنید تا با کیفیت محتوای تولیدی یک وبسایت آشنا شوید و وبسایت مناسب را انتخاب کنید. بسیاری از وب سایت ها تبلیغات زیاد و بازاریابی مناسبی دارند اما از آموزش های با کیفیتی برخوردار نیستند.

قدم سوم شناخت افراد و وبسایت های موفق در این حوزه است. به یافتن این افراد بپردازید تا از تجربه و مقالات آن ها استفاده کنید. شناخت این وبسایت ها و افراد به شما در به شما در کسب آموزش های تخصصی تر کمک زیادی میکند. در این مرحله شما با مفاهیم ابتدایی سئو مانند سئو کلاه سفید و کلاه سیاه آشنا شدید و زمان یادگیری سئو داخلی است. سئو داخلی از فعالیت هایی که شما در داخل وبسایت خود انجام میدهید تشکیل شده است. سئو داخلی را به خوبی یاد بگیرید، نکات را جمع آوری کنید و از چندین منبع برای یادگیری استفاده کنید.

در این مرحله اگر با سئو داخلی آشنا شدید و منابع مناسب را یافتید نوبت به یادگیری مباحث کلمات کلیدیست. شناخت درست از کلمات کلیدی و نحوه استفاده آنها اهمیت زیادی در سئو دارد و سئو بر پایه های کلمات کلیدی بنا شده است. شما در صفحات خود یک کلمه کلیدی اصلی و چند کلمه کلیدی که مشتقاتی از کلمه کلیدی اصلی شماست را دارید پس با شناخت بهتر این کلمات و روش های سئو میتوانید بازدهی مناسب تری داشته باشید.

محتوای سئو

پس از شناخت کلمات کلیدی پیشنهاد ما به شما سئو محتواست. یک جمله معروف وجود دارد و آن این است: “محتوا پادشاه است.” این جمله معروف توسط مدیر عامل شرکت مایکروسافت بیل گیتس گفته شده است.

بله موفقیت در دیجیتال مارکتینگ و سئو نیاز به یک پادشاه دارد، پادشاهی به نام محتوا که اصلی ترین اقدام برای موفقیت است. وظیفه شما به عنوان یک سئو کار و یا وبمستر تولید محتوا نیست، از آنجایی که ممکن است یک وبمستر با چندین شرکت در حوزه های مختلف کار کند نیاز به داشتن دانش تخصصی در هر حوزه ندارد. اما با ذکر بند تولید محتوا در قرارداد میتواند هزینه بیشتری دریافت کند. در نظر داشته باشید به صورت پیش فرض ارائه محتوا با کارفرماست.

 

پادشاهی محتوا

تولید محتوا نیازمند دانش است و نگارش آن هم ساده نیست. محتوا گذاری در یک وبسایت یک پروسه سه مرحله ای است:

  1. تولید محتوا
  2. نگارش
  3. بهینه سازی ( به اصطلاح سئو کردن متن)

در کنار سئو محتوا، تولید محتوا و نگارش آن هم بیاموزید تا دانش خود را به سئو محدود نکرده باشید. در زمانی که محتوا حرف اول را میزند در تولید و انتشار محتوا وسواس زیادی به خرج دهید و مطمئن باشید که با محتوای مناسب به جایگاه خوبی میرسید. حال برای یادگیری تولید محتوا هم باید قدم به قدم پیش رفت.

یادگیری سئو چقدر طول میکشد؟

یادگیری سئو زمانبر است و فقط به آموزش آکادمیک محدود نمیشود. تجربه در زمینه سئو بسیار مهم و مورد توجه کارفرمایان است. تجربه در این زمینه به شما در مدیریت بهتر پروژه کمک میکند. این تجربه ها نیز در مدت زمان کم آموخته نمیشود و شما میتوانید از تجارب سایر اساتید استفاده کنید تا چند قدمی جلوتر باشید. خود را محدود به آموزش ها نکنید و تلاش کنید به سرعت آن ها را انجام دهید.

ما برای شما دسته بندی هایی را مشخص کرده ایم که میتوانید از آن طریق بدانید چه چیز هایی را مطالعه کنید. این چک لیست به شما در یادگیری سئو کمک خواهد کرد.

این مقالات اگرچه به شما در یادگیری سئو کمک خواهد کرد، اما قطعا نکات مهم و ریز دیگری وجود دارد که شما مجبور به تحقیق بیشتری هستید. ما در کنار مقالات بالا دوره های آکادمی پاراگراف را به شما پیشنهاد میدهیم. در اصول یادگیری سئو یک مسئله مهم این است که شما از یک منبع یک تکنیک را نپذیرید و بعد شنیدن یک تکنیک آن را در وب فارسی و یا انگلیسی جستجو کنید.

منابع سئو برای مبتدی ها

منابع زیادی برای یادگیری سئو وجود دارد و انتخاب بهترین آن ها کار دشواریست. سایت های معتبر انگلیسی زبان بهترین راه برای یادگیری سئو هستند. اگر تسلطی به زبان انگلیسی ندارید وب سایت آکادمی پاراگراف سعی کرده تا در همه موضوعات مرتبط به دیجیتال مارکتینگ محتوا منتشر کند در صورتی که محتوای مورد نظر خود را نیافتید آن را درخواست دهید تا در مورد آن محتوای مورد نظر منتشر شود.

سایت Moz

به سراغ منبع های معتبر انگلیسی برویم. ابتدا از سایت ماز نام ببریم که ابزار های آن برای آنالیز وبسایت بسیار مناسب و کاربردی است اما قسمت مقالات آن هم برای یادگیری سئو یک منبع خوب به شمار می آید. این وبسایت اکانت پرو دارد که قابلیت های بیشتری در اختیار شما قرار می دهد. برای خرید اکانت ماز پرو همین الان اقدام کنید.

سایت SEJ

یکی از بهترین منابع برای یادگیری سئو، بلاگ گوگل است. در این بلاگ می توانید محتوای مربوط به سئو را مشاهده کنید. در قسمت Beginner’s Guide to SEO از ابتدا سئو را مطالعه کنید. بسیاری از محتوای مهم در رابطه با الگوریتم ها و تکنیک های گوگل در این قسمت منتشر می شود. گاها بسیاری از سوالات کاربران هم در مقالاتی پاسخ داده می شود. نکته مهم این است که این مقالات برای خود گوگل هستند.

سایت بکلینکو backlinko

برایان دین یکی از معروف ترین سئو کار ها در سطح جهان است که مباحث مهم و مختلفی از سئو را تا به امروز بیان کرده است. استفاده از مقالات او رایگان است و قطعا به دانش شما کمک می کند. اما مانند سایت قبلی تمام محتوا به زبان انگلیسی است و باید به زبان انگلیسی مسلط باشید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=13671
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد برای یادگیری سئو از کجا شروع کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.