0
0

آموزش سئو 2021

49 بازدید

آموزش سئو در وب سایت های زیادی وجود دارد اما هر کاربر با توجه به بودجه، زمان و نیاز خود اقدام به انتخاب محتوای خود در سایت ها میکند. ما در این مقاله به آموزش های سئو میپردازیم و برای شما انواع مختلفی از محتوا را آماده کرده ایم تا به راحتی بتوانید سئو را فرا بگیرید. 

آموزش صفر تا صد سئو رایگان 2021

چنانچه با سئو آشنایی ندارید از مقاله سئو چیست؟ میتوانید با سئو آشنا شوید. امروزه سئو برای شرکت ها بسیار پر اهمیت و تاثیر گذار است، پس با دانش کافی میتوان در این زمینه کسب درآمد مناسبی داشت و موفق بود. حال اینکه یادگیری اصولی سئو یک مسئله بسیار مهم است که افراد اگر به اشتباه آموزش ببینند موجب اتلاف وقت خود و عدم موفقیت در این حوزه میشوند.

یک سوال مهم که در ابتدا ذهن افراد را درگیر میکند این است که سئو را باید از کجا شروع کرد؟ ابتدا درباره مفهوم سئو و تعاریف ابتدایی آن مطالعه کنید. در وهله دوم تحقیق و مطالعه در مورد مسائل پایه ای سئو است. مسائلی مانند سئو داخلی، سئو خارجی، سئو کلاه سفید، کلاه سیاه و … در ابتدای یادگیری باید مطالعه شود.

در ابتدا به تعاریف مفاهیم سئو میپردازیم.

سئو (Seo): سئو یا در اصل اس ای او مخفف Search engine optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. به اقداماتی که مدیر یک سایت جهت کسب جایگاه های اول در گوگل انجام میدهد را فعالیت های سئو میگویند.

سئو داخلی (On-page seo): به مجموعه اقداماتی که در داخل سایت انجام میشود تا به افزایش بازدید و کسب جایگاه های اول گوگل بیانجامد را سئو داخلی میگویند.

سئو خارجی (Off-page seo): کلیه اقداماتی که برای افزایش رتبه در خارج از سایت انجام میشود را سئو خارجی میگویند.

در قسمت های مختلف سایت ما میتوانید این آموزش های رایگان را به صورت صوتی، ویدئویی، کتاب دیجیتالی و متنی یافته و استفاده کنید.

کلمه کلیدی (Keyword): کلمه کلیدی دو تعریف مشخص دارد:

  1. عبارتی که توسط کاربر در موتور جستجو وارد میشود تا به نیاز خود برسد.
  2. عبارتی که محتوای سایت و صفحه ما در مورد آن تولید و ارائه میشود.

در قدم اول به یادگیری مهمترین بحث در سئو میپردازیم. کلمه کلیدی مهم ترین موضوع در سئو است و به طور کلی سئو بر پایه همین کلمات کلیدی ارائه و بروز شد. انتخاب کلمه کلیدی مناسب یک مسئله مهم برای سایت است و نباید آن را ساده شمرد. اینکه در ابتدای راه روی کدام کلمات کلیدی تمرکز کنیم، ابتدا برای کدام کلمات هزینه کنیم و از یک کلمه کلیدی در چند صفحه استفاده نکنیم بسیار حائز اهمیت است. برای یادگیری بیشتر پیشنهاد میکنیم مقاله کلمه کلیدی چیست را مطالعه کنید.

کسب جایگاه در کلمات کلیدی بلند ساده تر و بهتر است. این نوع کلامت دقیق و با بازدهی بهتر هستند. کاربر میداند دقیقا چه چیزی را جستجو کند. یک کلمه کلیدی بلند شاید دفعات جستجو کمی داشته باشد اما تاثیر بسزایی در کسب جایگاه در کلمات کلیدی کوتاه تر دارد.

انتخاب کلمه کلیدی اصلی هر صفحه یکی از مهمترین عوامل پیشرفت صفحات ماست. برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب با هر صفحه چند روش وجود دارد.

انتخاب کلمه کلیدی با استفاده از خود گوگل

با جستجو در گوگل و همچنین پیشنهاد های گوگل میتوان به کلمه کلیدی اصلی و فرعی برای محتوای خود برسیم. انتخاب کلمات کلیدی مناسب با صفحه کار دشواری نیست اما کار ساده ای هم نیست. بعضی کلمات نیازمند به صفحه جداگانه هستند و نباید آن ها را در یک صفحه قرار داد.

انتخاب کلمه کلیدی با آنالیز رقبا

با بررسی وب سایت های فعال در صفحه اول و کلمات کلیدی مورد استفاده این وبسایت ها گوگل شما را به عنوان یک وبسایت پیشرو و فعال شناسایی میکند که صفحات شما به رقابت با سایر صفحات میپردازد و بروز است.

انتخاب کلمه کلیدی با استفاده از google trend

گوگل ترند یکی از پلتفرم های گوگل برای جستجو و مشاهده کلمات کلیدیست. در این وب سایت یک کلمه کلیدی و منطقه مکانی را مشخص میکنید و تعدادی عبارت کلیدی یا کیوورد را در اختیار شما قرار میدهد.

نگارش صحیح در سئو

در سئو محتوا دو مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است:

  • نگارش محتوا برای ربات های گوگل
  • نگارش محتوا برای کاربران

قطعا زمان تولید و نگارش محتوا باید آن را برای کاربران آماده کنید اما اینکه از علائمی مانند ویرگول، علامت تعجب، نقطه و … غافل شوید زیرا که آنالیز صفحات شما را برای گوگل سخت و نامفهوم میکند. برای درک این مسئله در گوگل ترنسلیت جملات را با ویرگول و بدون ویرگول بنویسید. برای مثلا میتوانید از جمله معروف بخشش لازم نیس، اعدامش کنید استفاده کنید. پس با استفاده از علائم به درک بهتر گوگل از محتوای خود کمک کنید.

سئو در سال 2021 دچار کمی تغییرات شده است، برای مثال در این سال میلادی گوگل اعلام کرد نرخ پرش یا bounce rate دیگر برای الگوریتم های این شرکت اهمیتی ندارد.

در این مقاله اشاره کمی به موضوعات میکنیم اما به هرکدام به صورت تخصصی در وبینار ها، دوره ها و مقالات خواهیم پرداخت. به صورت کامل تر در مقاله انتخاب کلمه کلیدی مناسب میتوانید با روش های صحیح انتخاب کیوورد آشنا شوید. 

 

این مقاله در حال بروزرسانی است

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=13618
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آموزش سئو 2021

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.