0
0

سئو محتوا

548 بازدید
سئو محتوا

سئو محتوا امری حیاتی و مهم است که در صورتی که درست انجام شود. محتوا پادشاه است را شنیده اید، این جمله معروف توسط بیل گیتس موسس و مدیر عامل مایکروسافت بیان کرده است.

سئو محتوا سایت

سئو محتوا یکی از مهمترین بخش های سایت است و تایین کننده برتری سایت ها نسبت به یکدیگر محتواست. موضوع بحث ما به داشتن یک محتوای یونیک نیست، چرا که رعایت اصول نگارشی و سئویی آن کاری به مراتب ظریف و حساس است. سئو محتوا به همان اندازه حیاتیست که محتوای یک فیلم حیاتیست. محتوای یک فیلم چنانچه مورد پسند بینندگان قرار گیرد بازخورد های مناسبی از فیلم منتشر میشود کیفیت فیلم دهان به دهان میچرخد و همین امر موجب فروش بیشتر در گیشه ها میشود. محتوا وب سایت هم مانند فیلم ها به سرعت نمایان میشود.

کلمه کلیدی در سئو محتوا

کلمه کلیدی در سئو مهمترین بحث و موضوع ماست. مقاله کلمات کلیدی را مطالعه کنید تا به صورت کامل آن را آموزش ببینید.

یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد استفاده از کلمه کلیدی در پاراگراف اول است. حال نکته مهم در این مورد این است که هیچ اجباری در استفاده از کلمه کلیدی در اول پاراگراف نیست. اگر استفاده از کلمه کلیدی در ابتدای پاراگراف جمله و محتوای شما را تحت تاثیر قرار نمیدهد میتوانید جمله خود را با کیوورد یا کلمه کلیدی شروع کنید اما اگر  خوانایی محتوای شما و ساختار جمله بهم میریزد از این کار پرهیز کنید.

صد کلمه ابتدایی مقاله شما صدکلمه طلایی است کاربران پس از ورود به سایت شما ابتدای مقاله را میخوانند و تصمیم میگیرند تا در وبسایت شما بمانند یا خیر. ابتدای مقاله خود را ساده نگیرید، از کلمات زیبا استفاده کنید و یکی از بهترین روش ها استفاده از فهرست در ابتدای مقاله است. یک نکته را شاید مناسب نباشد اما تجربه به ما ثابت کرده نتیجه مثبتی دارد، این است که در ابتدای مقاله اولین کلمه کلیدی را به خود مقاله لینک دهید. البته میتوانید این کار را در انتهای مقاله نیز انجام دهید.

تراکم کلمه کلیدی یا keyword density

یکی از سوالاتی که اولین بار دانشجویان سئو میپرسند این است که چقدر از کلمه کلیدی استفاده کنیم؟ خب در این باره بسیاری از متخصصین سئو باور دارند حداکثر 5 درصد از محتوای شما باید کلمه کلیدی باشد اما شما حداکثر از سه درصد محتوا برای کلمه کلیدی استفاده کنید. استفاده از مترادف های کلمه کلیدی را در برنامه خود قرار دهید. برای مثال شما اگر محتوایی درباره پژو پارس مینویسید باید از کلمه پژو پرشیا هم استفاده کنید.

نگارش محتوا

نگارش محتوا هم از مواردسیت که مهم و حیاتیست و نیاز به زمان و دقت زیادی دارد. نگارش محتوا شامل استفاده از علائم نگارشی و رعایت اصول نوشتاریست که خوانایی مطلب را برای کاربر راحت تر کند. برای راحتی و خوانایی بهتر مطالب از تکرار بی رویه کلمه کلیدی خودداری کنید. اگر تازه کار هستید با نوشتن و ویرایش یک محتوا آن را در اختیار سایرین دهید تا با خواندن محتوای شما منتقد محتوای شما باشند.

محتوای شما با توجه نوع سایت و حوزه فعالیت آن ها باید متفاوت باشد. محتوای سایت های شرکتی و سایت های فروشگاهی متفاوت است. به همین شکل تمام سایت ها نوع نگارش و تحریر متفاوت دارند پس در نوع تولید محتوای خود دقت کنید. هر نوع سایت کاربر خاص به خود را دارد و طبیعتا سایت های فروشگاهی نیاز به محتوای دقیق و با جزئیات دارد اما در سایت های شرکتی نوع نگارش میتواند در اولویت اول باشد.

علائم نگارشی از اوجب واجبات است. برای مشاهده درک گوگل از علائم، سایت ترجمه گوگل را باز کنید و دو جمله زیر را در آن وارد کنید.

بخشش لازم نیست، اعدامش کنید.

بخشش، لازم نیست اعدامش کنید.

پس اهمیت ویژه ای برای این موضوع قائل شوید. استفاده از ویرگول نقطه در جای درست و همچنین از علائم نقطه برای شمارش محتوا به صورت زیر:

  • متن اول
  • متن دوم
  • متن سوم

یا

  1. متن اول
  2. متن دوم
  3. متن سوم

استفاده درست و بجا از این علائم درک ربات های گوگل را از محتوای شما ساده تر میکند و بهتر میتوانند با بررسی متوجه کلمه به کلمه آن شوند. 

در سئو محتوا تصاویر نقش مهمی را ایفا میکنند. تصاویر به شما اجازه می دهند تا دل کاربر را ببرید و بتوانید آن ها را در وبسایت خود نگه دارید. شاید بحث تصاویر مربوط به سئو تصاویر باشد، اما یک تصویر هم نوعی محتواست. همیشه به این موضوع توجه کنید که اگر عکس از محتوای شما حذف شود محتوا ناقص می شود. از عکس های بیهوده که محتوای شما را شلوغ می کند، پرهیز کنید.

اینفوگرافی ها بهترین نوع تصاویر هستند؛ این تصاویر تاثیرگذاری زیادی بر روی مخاطبین دارد و کاربران ترجیه می دهند این تصاویر را نگاه کنند تا مقالات شما را مطالعه کنند. برای مثال به اینفو گرافی زیر توجه کنید.

 

این نوع تصاویر باعث می شوند توجه کاربر به محتوای شما جلب شود و بسیاری از کاربران این نوع محتوا را ترجیح می دهند. در زمان استفاده از اینفوگرافی قبل و بعد از آن را به خوبی آنالیز کنید تا متوجه شوید چقدر بر سایت شما تاثیر گذار بوده است

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=14844
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد سئو محتوا

دیدگاهتان را بنویسید