0
0

سئو کلاه سفید

1460 بازدید
سئو کلاه سفید

اگر تصور میکنید در سایت خود شروع به نوشتن کنید و از سئو خارجی دوری کنید به صورت کلاه سفید فعالیت میکنید سخت در اشتباهید. بسیاری از روش های کلاه سیاه در سئو داخلی پنهان شده است و برای داشتن وبسایتی سفید نیاز به شناخت سئو کلاه سفید است.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید به مجموعه اقداماتی گفته میشود که در داخل یا خارج از وبسایت در چهارچوب الگوریتم های گوگل انجام میشود. برای شناخت این الگوریتم های میتوانید از مقالات وب سایت ها استفاده کنید تا با ربات های گوگل و الگوریتم هایش بیشتر آشنا شوید. در این مقاله با روش های سئو کلاه سفید به طور خلاصه آشنا میشوید. 

محتوای کلاه سفید

برای نوشتن محتوای سفید چند اصل را باید رعایت کرد و این موارد بیشتر طبق الگوریتم پاندا گوگل است. محتوای شما در زمان نگارش باید به گونه باشد که چگالی کلمات کلیدی را در آن به درستی رعایت کنید و بیش از حد کلمه کلیدی یا عبارات کلیدی خود را تکرار نکنید. در سال های پیش بسیاری از ادمین های سایت و یا سئو کار ها اقدام به تکرار کلمات کلیدی خود به تعداد بالا میکردند. یک روش دیگر که به شدت توسط گوگل پنالتی میشود نوشتن تکراری کلمه کلیدی به رنگ سفید که توسط کاربر دیده نمیشود است. این روش مدت ها و سال هاست که منسوخ شده و گوگل به راحتی تشخیص میدهد.

نوشتن متنی که با کدنویسی آن را از چشم کاربر مخفی کنید هم از روش های کلاه سیاه به حساب می آید و مانند روش قبل توسط گوگل پنالتی میشود. متن های شما باید خوانا، دارای علائم نگارشی و کاربر پسند باشد. داشتن سایتی سفید شاید کمی دشوار به نظر برسد اما با تولید محتوای درست و کاربردی آسان تر میشود. برای رعایت این موارد میتوانید از افزونه های وردپرسی مانند یوآست و رنک مث استفاده کنید.

وردپرس به صورت کلی سئو را ساده تر کرده است و دو افزونه بالا به کمک شما می آید تا بتوانید محتوای خود را راحت تر سئو کنید. افزونه های دیگری نیز وجود دارد که به شما در سایر موارد کمک خواهند کرد. وردپرس به صورت کلی از نظر سئو شرایط مناسبی برای شما ایجاد کرده است.

تصاویر در سئو کلاه سفید

تصاویر به صورت کلی مشکلی در سئو ایجاد نمیکنند مگر اینکه تصویر مورد استفاده شما کپی و یا استفاده شده در وبسایتی دیگر باشد. گوگل پیکسل به پیکسل تصاویر را بررسی میکند و چنانچه عکس شما از اینترنت تهیه شده است در آن تغییراتی اعمال کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

برای استفاده از تصاویر از متن جایگزین یا آلت تکست ها (Alt text) استفاده کنید. این گزینه برای روشن دلان عزیز است اما گوگل از این متن برای تشخیص محتوای شما استفاده میکند. سعی کنید از این متن به درستی استفاده نمایید. متن جایگزین را با نام عکس اشتباه نگیرید و همانطور که برای نام عکس های اسم های متفاوت در نظر میگیرید برای متن جایگزین هم از متن های متفاوت استفاده کنید.

سئو تکنیکال کلاه سفید

سئو تکنیکال قسمتی از سئوست که به بحث فنی سایت میپردازد. در سئو تکنیکال شما باید به موارد فنی سایت خود توجه کنید. این موارد از آدرس دهی سایت تا بحث سرعت بازگذاری صفحات شما پیش میرود. این موارد به دانش فنی نیاز دارد اما اگر سایت شما وردپرس باشد تا حدی میتوان رفع کرد و رفع ایرادات تا حدی ساده تر هست. به صورت کلی وردپرس سئو را برای وبمستر راحت تر میکند اما نتیجه گیری شما از محتوا و صفحات بستگی به رعایت اصول سئو در تمام موارد دارد و وردپرس فقط در بعضی مسائل کار را برای شما ساده تر کرده است.

رعایت موارد فنی سایت به حدی مهم است که اگر شما از آن چشم پوشی کنید و فقط به سئو محتوا و داخلی خود بپردازید هیچگاه جایگاه مناسبی توسط گوگل دریافت نخواهید کرد، پس همانطور که برای سئو داخلی سایت زمان میگذارید برای سئو فنی سایت ارزش زیادی قائل شوید. اما به دلیل پیچیدگی و تخصص سئو فنی آنرا به کسی که در این موضوع تخصص دارد بسپارید.

آموزش تکنیک های سئو کلاه سفید

در سئو کلاه سفید شما می کوشید تا الگوریتم های گوگل را رعایت و معیار های آن ها را پاس کنید اما گوگل همیشه در تلاش است که وب سایت ها را برای کاربران بسنجد. مهم ترین فعالیتی که باید در کلاه سفید باید انجام داد این است که سایت را برای کاربران به بهترین شکل ویرایش کنید.

بهترین روش برای فعالیت های کلاه سفید این است که طبیعی باشید. طبیعی جلوه ندهید بلکه طبیعی باشید. ما به شما نمی گوییم که الگوریتم های گوگل را نادید بگیرید بلکه به شما می گوییم کاربران سایت خود را به الگوریتم ها ارجح دهید. قطعا گوگل رضایت کاربران را به الگوریتم های خود ترجیح می دهد. مثال درست در این مورد دیجی کالاست. این وب سایت بسیاری از فاکتور های سئو را رعایت نکرده اما به دلیل برند بودن و رضایت کاربران گوگل چشم خود را بر روی برخی ایرادات این سایت بسته است.

تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

در واقع از تعریف هر دو می توان به تفاوت آن ها پی برد. در سئو کلاه سفید شما می کوشید تا طبق الگوریتم های گوگل و نیاز کاربران رفتار کنید اما در سئو کلاه سیاه از روش هایی برای گول زدن گوگل استفاده می کنید. الگوریتم های گوگل با هربروز رسانی باهوش تر و دقیق تر می شوند و کار را برای افراد سخت تر می کنند. پس اگر برای سئو سایت خود هزینه می کنید از روش های کلاه سفید استفاده نمایید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=14234
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد سئو کلاه سفید

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.