0
0

سئو محلی چیست؟

1012 بازدید
سئو محلی

سئو محلی یا لوکال سئو به روشی از سئو می گویند که هدف گرفتن جایگاه های ابتدایی در یک منطقه جغرافیایی خاصی است. سئو محلی یک روش مجزا از سئو نیست و باید در هنگام اجرای سئو داخلی (تولید محتوا، لینک سازی) و خارجی به آن پرداخت. به طور خلاصه با استفاده از تمام روش های سئو برای موفقیت در یک منطقه خاص را سئو محلی می نامیم.

آشنایی با سئو محلی

سئو محلی اشکال مختلفی دارد و در این مقاله به این روش ها و انواع آن خواهیم پرداخت. سئو محلی باعث دیده شدن بسیاری از کسب و کار ها می شود و در عین حال می تواند فروش یک فروشگاه را در یک منطقه افزایش دهد. سئو محلی روشیست که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

تصور کنید به شهر دیگری سفر می کنید. برای یافتن یک رستوران یا یک فروشگاه می توانید از گوگل مپ استفاده کنید؛ اما اگر در داخل گوگل جستجو کنید نیز به شما رستوران و سایت های موجود را نمایش می دهد. این حالت یکی از استفاده های سئو محلی گوگل است.

چرا سئو محلی مهم است؟

اهمیت سئو داخلی را می توان معرفی کسب و کار خود به یک منطقه دانست. اگر فردی به دنبال خدمات یا محصول خاصی در یک شهر، استان یا حتی خیابان خاصی باشد، شما با این روش می توانید کسب و کار خود را به آن نمایش دهید. سئو محلی می تواند فروش شما را افزایش دهد.

مهمترین نکته در سئو محلی در سایت ها این است که اگر ابتدای راه هستید این روش برای شما یک فرصت خوب خواهد بود تا زودتر از سایت خود نتیجه بگیرید. نتیجه زودتر برای شما بازدهی هزینه ها را به همراه خواهد داشت. این روش را می توان بهترین روش برای کسب و کارهای نوپا دانست. اما برای بعضی از کسب و کار ها سئو محلی قابل انجام نیست.

روش های سئو محلی

اما حال نوبت به آن رسیده تا در مورد روش های سئو محلی صحبت کنیم. ابتدا به سراغ سئو داخلی و فعالیت های داخل سایت می پردازیم. اگر خدماتی دارید که در منطقه خاصی انجام می شود یکی از روش ها داشتن یک لندینگ یا یک صفحه با همان هدف است. (برای مثال تعمیر کولر گازی در سعادت آباد)

در این صفحه کلمه کلیدی شما + نام منطقه استفاده می شود. تمام لینک های داخلی سایت برای این صفحه باید با نام منطقه باشد تا با صفحه اصلی این محصولات یا خدمات در صفحه نتایج گوگل وارد رقابت نشود. به عنوان مثال ما صفحاتی مانند سئو در قم، سئو در تهران، سئو در شیراز و … داریم. در این روش می توانید در کلمات مربوط به یک منطقه خاص جایگاه کسب کنید.

سئو محلی از طریق گوگل مپ

در گوگل مپ می توانید کسب و کار خود را ثبت کنید. با ثبت کسب و کار خود، شماره تماس آدرس سایت و زمان فعالیت شما مشخص می شود که کاربران می توانند ساده تر محل شما را پیدا کنند. این روش برای فروشگاه ها و کسب و کار هایی که به صورت فیزیکی فعالیت دارند بسیار مناسب است.

کلمه کلیدی در سئو محلی

کلمات کلیدی در سئو محلی همانطور که گفته شد به همراه نام منطقه خواهد بود. در کنار آن به دلیل اینکه در کیوورد ریسرچ ممکن است به مشکل برخورد کنید می توانید مواردی که به ذهن خود می آید یا مربوط به کلمه اصلی هست را بنویسید. به عنوان مثال در صفحاتی که پیش تر گفته شد موارد مربوط به سئو در قم استفاده شده. برای کیوورد ریسرچ در سئو محلی یا از رقبا استفاده کنید یا در صورتی که رقیبی در این کلمه ندارید می توانید مواردی که به ذهن شما مهم می آید را استفاده کنید.

سئو خارجی در سئو محلی

در سئو محلی یکی از راه هایی که می توانید رتبه بهتری کسب کنید استفاده از سئو خارجی است. با استفاده از لینک سازی خارجی می توانید ارزش صفحات خود را بالا برده و جایگاه بهتری را کسب کنید. توجه داشته باشید در لینک سازی خارجی باید به انکرتکست هایی که لینک می دهید اهمیت زیادی دهید.

نکات مهم در سئو محلی

چند نکته مهم در مورد سئو محلی که باید آن ها اهمیت بیشتری بدهید. به طور معمول برای صفحات مربوط به سئو محلی از لندینگ ها استفاده می شود. توجه داشته باشید که سایت شما و لندلینگ شما موبایل فرندلی یا مناسب برای موبایل باشد تا کاربرانی که با موبایل ها جستجو می کنند بتوانند از محتوای سایت شما استفاده کنند.

نکته دوم اینکه در صفحه مربوط به سئو محلی اطلاعات تماس خود را قرار دهید. این موضوع باعث می شود افراد سریع تر به شما دسترسی داشته باشند. این اطلاعات تماس می تواند آدرس، تلفن ثابت، تلفن همراه و ایمیل باشد تا کاربران به سرعت با شما ارتباط برقرار کنند.

در طراحی صفحات مربوط به خدمات محلی خود دقت بیشتری به خرج دهید تا زیبایی بیشتری داشته باشند. در کنار این زیبایی کارایی این صفحات بسیاری مهم است. این صفحات را مشابه به مقاله نویسی پر نکنید و از المان های مهم استفاده نمایید.

از صفحات سئو محلی خود یا لندینگ های خود به صفحات اصلی یا مقالات اصلی لینک دهید. به این شکل ممکن است کاربران را به صفحات اصلی سایت خود منتقل کنید.

خدمات خود را در منطقه یا محل مورد نظر به طور کامل شرح دهید. کاربران با رسیدن به این صفحه نیازمند انتخاب شما هستند. به صورت کامل خدمات خود را شرح دهید تا در انتخاب بهتر به آن ها کمک کرده باشید.

از کاربران خود بخواهید در صورت رضایت در این صفحه نظر خود را بیان کنند. نظر و تجربه افراد دیگر کمک می کند تا کاربران جدید بهتر به شما اعتماد کنند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=18573
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد سئو محلی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.