0
0

افزونه های مهم وردپرس

684 بازدید
پلاگین های مهم وردپرس

وردپرس در سال های اخیر رشد بسیاری داشته و محبوبیتش در بین کاربران و وبمستر ها افزایش یافته است. یکی از دلایل این محبوبیت افزونه های کاربردی آن است که توسط توسعه دهندگان معرفی شده است. در ایم مقاله به افزونه های ضروری وردپرس یا افزونه های مهم وردپرس می پردازیم.

پلاگین های مهم وردپرس

وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در دنیاست. از این رو بسیاری از کاربران به سراغ این سیستم مدیریت محتوا می روند تا سایت خود را راه اندازی کنند. اما طراحی سایت با وردپرس بدون افزونه ها و پلاگین ها کار زمان بری است از این رو به افزونه های مهم وردپرس می پردازیم.

افزونه بک آپ گیری آپ درفت

یکی از حیاتی ترین و مهم ترین کار ها در دنیای دیجیتال بکاپ گیری از فایل هاست. حال چه فایل های درون کامپیوتر شما باشد چه محتوای یک سایت. ممکن است به دلیل یک اتفاق و حادثه تمام محتویات سایت شما از بین برود پس باید قبل از هرگونه اتفاقی از سایت خود بکاپ داشته باشید. این افزونه دقیقا همین کار را به صورت خودکار و دستی برای شما انجام می دهد.

آپ درفت یکی از شناخته شده ترین افزونه ها برای بکاپ گیری خودکار است. این پلاگین را می توانید به گوگل درایو و سایر فضاهای ابری خود وصل کنید تا از محتوای شما به صورت خودکار بکاپ بگیرد. این افزونه که یکی از شناخته شده ترین افزونه ها برای بکاپ گیری از سایت است امکان بارگذاری فایل آپلود شما در فضای ابری مانند وان درایو، دراپ باکس و گوگل درایو را داراست.

قابلیت کلون نیز در این افزونه موجود است که می توانید از کل وبسایت یک بکاپ کلی گرفته و و آن را به هاست دیگری منتقل کنید. این قابلیت برای طراحان و توسعه دهندگان نیز مفید است.

افزونه گوتنبرگ

از زمان معرفی وردپرس، به دلیل عدم وجود یک ویرایشگر مناسب برای صفحات ویرایشگر هایی نظیر المنتور معرفی شدند تا افرادی که دانش طراحی سایت را ندارند از طریق آن ها سایت خود را طراحی کنند. همچنین وردپرس یک ویرایشگر کلاسیک را معرفی کرد تا ادمین های سایت بتوانند از طریق آن محتوای خود را بارگذاری کنند. اما پس از سال ها تیم توسعه وردپرس به این نتیجه رسید تا ویرایشگری را معرفی کند که قابلیت های متعددی دارد.

ویرایشگر گوتنبرگ معرفی شد تا شما در ابتدا بتوانید برای مقالات خود از المان هایی مانند دکمه استفاده کنید. با بروزرسانی های این افزونه شما می توانستید مانند المنتور برگه ها و صفحاتی مانند تماس با ما را طراحی کنید. در حال حاضر تیم توسعه این افزونه در فکر این هستند که آن را یک جایگزین مناسب برای المنتور کنند تا بتوان از طریق گوتنبرگ به طراحی سایت پرداخت.

پیشنهاد می شود این ویرایشگر را جایگزین ویرایشگر کلاسیک در سایت خود کنید.

افزونه TinyMce

شاید TinyMce را نباید در بین پلاگین های مهم وردپرس قرار داد اما یک دلیل برای قرار دادن آن در این لیست وجود دارد و آن هم امکانات محدود ویرایشگر کلاسیک وردپرس است. این پلاگین به شما کمک می کند تا امکانات بیشتری نظیر جدول، تنظیم فونت، رنگ فونت و … را در اختیار داشته باشید. عدم استفاده از این افزونه ضرری به کار شما نخواهد زد اما کاربرد ها و مزایای آن شما را مجاب میکند تا آن را در سایت خود داشته باشید.

ویرایشگر کلاسیک و گوتنبرگ امکانات محدودی برای مدیریت محتوای خود ارائه می دهند که با نصب این افزونه این موارد بیشتر و کاربردی می شود. یکی از نکته های مثبت آن این است که می توانید موراد و آیتم های آن را مدیریت و بر اساس نیاز خود قرار دهید.

افزونه های رنک مث و یوآست سئو

از دیگر افزونه های مهم وردپرس میتوان به افزونه های مربوط به سئو نام برد که شناخته شده ترین آن ها رنک مث و یوآست هستند. هردو این افزونه ها به شما در سئو مقالات و صفحات کمک می کنند و می توانید سئو داخلی سایت خود را با این افزونه ها محک بزنید. توجه کنید که لزوما کسب چراغ سبز از این دو افزونه به معنی سئو شدن محتوای شما نیست.

این افزونه ها به شما در مدیریت محتوا و یا سئو محتوا کمک می کنند و می توانید مواردی مانند لینک ها، چگالی و کلمات کلیدی را در آن آنالیز کنید. این افزونه ها دو نسخه رایگان و پولی دارند و هردو قابلیت های زیادی را در اختیار شما قرار می دهند.

پیشنهاد ما به شما افزونه رنک مث است که قابلیت ها و کاربرد های بیشتری نسبت به یوآست دارد.

افزونه امنیتی Wordfence

امنیت وردپرس همیشه موضوعی قابل بحث و مهم است و نمی توان آن را موضوعی پیش پا افتاده و ساده دانست. به دلیل همه گیر بودن وردپرس و کد باز بودن آن هکر ها به راحتی میتوانند حفره های امنیتی آن را پیدا کنند. از این رو این افزونه به شما کمک می کنند تا بتوانید امنیت سایت خود را تا حد زیادی تامین کنید. قطعا افزونه های امنیتی باید در لیست افزونه های مهم وردپرس قرار داشته باشند. اما می توانید از افزونه های دیگر نیز برای امنیت سایت خود استفاده کنید.

افزونه وردفنس یکی از شناخته شده ترین افزونه ها در بحث امنیت است که تا حدی به شما در مدیریت امنیت سایت کمک می کند. wordfence سایت شما را بر جهات مختلف بررسی می کند و امکاناتی چون Firewall و login security دارد که به امنیت سایت شما کمک می کند.

المنتور

احتمالا المنتور را میشناسید و شاید از دیدن نام آن در لیست پلاگین های مهم وردپرس کمی تعجب کنید. اما قرار گرفتن نام المنتور در این لیست به این علت است که این ویرایشگر از یک صفحه ساز به یک سایت ساز تبدیل شده است. با داشتن المنتور شما می توانید صفحات خود را بهتر ویرایش کنید و المان های جذاب در آن قرار دهید. تفاوت المنتور با سایر صفحه ساز ها در ریسپانسیو بودن المان های آن است که به شما اجازه می دهد به خوبی صفحات واکنشگرا یا ریسپانسیو بسازید.

البته سایر صفحه ساز ها یا این قابلیت در خود جای داده اند اما همچنان المنتور را می توان محبوب ترین صفحه ساز وردپرس معرفی کرد. شما می توانید المان ها را برای دستگاه های مختلف شخصی سازی یا حتی پنهان کنید. از دیگر مزایای آن Addons های المنتور است که با نصب افزونه های دیگر می توانید تعداد المان های آن را افزایش دهید.

ویژوال کامپوزر

ویژوال کامپوزر یک صفحه ساز یا ویرایشگر قدیمی است که بسیاری از کاربران قدیمی وردپرس به آن عادت کرده اند. این صفحه ساز پس از محبوبیت المنتور کمرنگ شد و برای رقابت با صفحه ساز المنتور قابلیت های خوبی را در خود جای داد. شما می توانید از بین المنتور و ویژوال کامپوزر یکی را برای سایت خود انتخاب نمایید.

افزونه yellow pencil یا مداد زرد

در لیست افزونه های مهم وردپرس افزونه مداد زرد نیز قرار می گیرد. افزونه مداد زرد یک افزونه برای ویرایش CSS سایت شماست. اما نکته جالب آن این است که نیاز به هیچ دانشی از CSS نیست به راحتی می توانید از طریق این افزونه صفحات خود را تا حدی ویرایش کنید. تغییر فاصله المان های سایت، حذف آن و قابلیت های دیگر در این افزونه جای داده شده است. افزونه مداد زرد در دو نسخه رایگان و پرو ارائه شده است.

مهم: این افزونه کمی سنگین است و ممکن است سایت شما با کندی مواجه شود.

افزونه های کش موشک وردپرس و لایت اسپید

در وردپرس و قالب هایی که شما خریداری می کنید فایل های زیادی وجود دارد که بسیاری مورد استفاده نیستند و بسیاری از فایل ها بهینه نشده اند. این دو افزونه به سایت شما کمک می کنند تا بتوانید سرعت بارگذاری سایت خود را افزایش دهید. تفاوت این دو در وب سرور مورد نیاز و نسخه معرفی شده آن هاست. لایت اسپید برای وب سرور لایت اسپید معرفی شده و رایگان است در صورتی که موشک وردپرس نسخه پولی دارد و برای وب سرور های Nginx و Appache است.

البته برای بهینه سازی سایت نباید تنها به این دو بسنده کنید بلکه موارد زیادی هست که باید رفع شود تا سرعت بارگذاری سایت افزایش یابد.

افزونه WPML

بسیاری از ما به واسطه کار و نوع فعالیتمان نیاز به سایت دو زبانه داریم از این رو افزونه نام برده به شما کمک می کند تا بتوانید سایت خود را دو زبانه کنید. این پلاگین دست شما را در تغییر و ترجمه صفحات باز گذاشته و می توان آن را بهترین افزونه برای این کار دانست. با استفاده از افزونه WPML می توانید سایت خود را به زبان عربی و انگلیسی هم داشته باشید.

افزونه ووکامرس

برای بسیاری از افراد هدف از ایجاد سایت داشتن فروشگاه اینترنتی است و وردپرس از طریق افزونه ووکامرس به شما این اجازه را خواهد داد تا فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید. لازم به ذکر است که این افزونه تنها افزونه برای این امر نیست اما قطعا بهترین افزونه برای فروشگاه است است. پیشنهاد می شود مقاله سئو فروشگاهی را نیز مطالعه کنید.

ووکامرس به شما اجازه میدهد تا نه تنها فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید بلکه آن را مدیریت کنید. قابلیت ویرایش و افزونه های جانبی ووکامرس دلیلیست تا شما برای سایت خود آن را انتخاب کنید. افزونه های مختلفی برای افزایش قابلیت های ووکامرس معرفی شده است.

افزونه درگاه پرداخت

برای وبسایت های آموزشی و فروشگاهی لازم است که درگاه پرداختی داشته باشند و این امر یکی از الزامات سایت های اینترنتی به شمار می آید. در حال حاضر کد مالیاتی و نماد الکترونیکی یکی از واجبات برای دریافت این درگاه ها است و  ما در سایت پاراگراف به درگاه های زرین پال، نکست پی، زیبال و …پرداخته ایم. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین درگاه های پرداخت واسط را مطالعه کنید.

گوگل ریکپچا

در سئو خارجی یکی از روش ها لینک سازی است و همه به دنبال فرصتی برای لینک سازی و دریافت لینک از سایت های مختلف تا سایت خودمان را معتبر تر کنیم. این کار باعث شده تا ربات هایی طراحی شوند و با حضور در سایت ما و ارسال کامنت لینکی را درج کنند. گوگل ریکپچا سیستمی برای احراز هویت است که باعث می شود تمام کامنت ها توسط انسان ارسال شود.

برای کاهش مزاحمت های ایمیلی و کامنتی پیشنهاد می شود از این افزونه استفاده کنید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=15597
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد افزونه های مهم وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.