0
0

سئو سایت فروشگاهی

39 بازدید
سئو سایت فروشگاهی

سایت های فروشگاهی روز به روز در حال افزایش هستند و کسانی میتوانند در این بازار به درآمد برسند که سئو را یک مسئله جدی در نظر گیرند. اما در سایت های فروشگاهی سئو کمی متفاوت تر از سایر سایت هاست و باید به آن دقت بیشتری داشت.

چگونه سایت فروشگاهی را سئو کنیم؟

در یک وب سایت فروشگاهی مهم ترین نکته بهینه سازی سایت است. بهینه سازی سایت از نظر سرعت مربوط به سئو تکنیکال است اما این مورد در وبسایت های فروشگاهی بسیار مهم است و علت آن بالا بودن تعداد تصاویر موجود در صفحات است. معمولا سایت های فروشگاهی کمی سنگین هستند و گاها خیلی از وبسایت ها ناچار به کنار آمدن با این موضوع میشوند. بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران دیجی کالا هم در وب سایت های آنالیز سرعت نمره مناسبی کسب نمی کند.

پس یکی از مهمترین نکات در بحث سئو فروشگاهی سئو تکنیکال وب سایت شماست. بهینه سازی کد های سایت، بهینه سازی ریکوئست های سایت، بهینه سازی صفحات و بهینه سازی تصاویر را در اولویت قرار دهید. اگر وبسایت شما یک وب سایت وردپرسی است در انتخاب قالب بسیار دقت کنید. کد های قالب شما باید به صورت بهینه نوشته شده باشد تا در زمان کمتری سایت شما به کاربر نمایش داده شود. افزونه ها و راه های زیادی برای بهینه سازی سایت های وردپرسی وجود دارد که در مقاله سئو تکنیکال به آن ها اشاره شده است.

ساختار آدرس در سئو سایت فروشگاهی

در وبسایت های فروشگاهی ساختار سایت همانند وبسایت های دیگر است و تفاوتی ندارد. شما هنگام ساخت هر صفحه باید این نکته را مورد بررسی قرار دهید که آدرس صفحات به گونه ای باشد که ابتدا دسته و بعد آدرس یونیک صفحه شما قرار گیرد. برای مثال اگر محصول شما در یک دسته قرار داشته باشد لینک صفحه به این شکل باشد.

test.com/apple/iphonex

در صورتی که دسته های شما به عنوان دسته های مادر و فرزند باشند باید در آدرس صفحه قرار داشته باشند.

test.com/phone/apple/iphonex

در آدرس صفحه از حروف کوچک و علامت – استفاده کنید و سعی کنید کلمه کلیدی را در آدرس جای دهید. یک نکته که بسیاری از افراد درگیر آن هستند استفاده از آدرس فارسی یا انگلیسی است. به دو مثال زیر توجه کنید.

paaragraph.com/seo/keyword

paaragraph.com/seo/کلمه-کلیدی

گوگل درک مناسبی از فارسی دارد و به راحتی میتواند آدرس دوم را بررسی کند اما فارسی مشکلاتی مانند به اشتراک گذاری دارد. اگر شما لینک دوم را به اشتراک بگذارید متوجه مشکل آن میشوید. این نکته بسیار مهم و حائز اهمیت است زیرا که بررسی را ورود کاربران از شبکه های اجتماعی را سخت میکند. پس برای عدم بهم ریختگی در آدرس صفحه سعی در استفاده از آدرس انگلیسی کنید. استفاده از آدرس به انگلیسی و فارسی تاثیری بر سئو سایت شما ندارد.

بهینه سازی تصاویر در سایت های فروشگاهی

در سایت های فروشگاهی به دلیل وجود ویدئو، عکس های متعدد و ساختار سایت، زمان بارگذاری کمی زیاد است. از این رو باید سایت های فروشگاهی به درستی بهینه شوند. سایت جی تی متریکس که یک وبسایت برای بررسی سرعت بارگذاری وبسایت شماست یک پلتفرم مناسب برای آنالیز تصاویر شما هم هست.

فشرده سازی تصاویر برای سایت های فروشگاهی

حجم تصاویر در سایت های فروشگاهی بسیار مهم است. عکس ها باعث رشد فروش شما میشوند. قطعا تصاویر بیشتر از یک محصول به انتخاب خرید کمک بیشتری میکند پس میتواند یک ویژگی مناسب برای سایت شما باشد. با افزایش تعداد تصاویر در وبسایت سرعت بارگذاری دچار مشکل میشود اما برای این کار چند راه حل وجود دارد که در مقاله ای به صورت جداگانه به آن میپردازیم. فشرده سازی تصاویر به گونه ای که کیفیت آن دچار مشکل نشود میتوانید برای وبسایت بسیار مناسب باشد. در سلیقه ما ایرانی ها ظاهر مورد توجه قرار میگیرد. دو نمونه از فروشگاه ها را در زیر میبینید.

دو تصویر بالا مربوط به فروشگاه های اینترنتی است. تصویر اول فروشگاه آمازون و تصویر دوم فروشگاه دیجیکالاست که به طور واضح وبسایت آمازون ساده تر است. اگر هردو سایت را در جی تی متریکس وارد کنید به راحتی قابل مشاهده است که سایت دیجیکالا کمی سنگین تر است. البته وبسایت دیجیکالا بیشتر مورد پسند ایرانی ها قرار دارد. یکی از مهمترین دلایل لود دیر دیجی کالا تعداد زیاد عکس های آن است که میتوانید توسط فتوشاپ و سایت های فشرده سازی حجم تصاویر خود را کم کنید.

فرمت تصاویر هم در حجم آن ها تاثیر گذار هستند. تصاویر PNG با توجه به اینکه جزئیات بیشتری را ذخیره میکند حجم بیشتری نسبت به JPG دارد. اما یکی از مزایای تصاویر PNG ترنسپرت بودن آنهاست که گاها ناچار به استفاده از این فرمت میشویم. یک فرمت جدید که توسط گوگل معرفی شده فرمت Webp است که برای تصاویر وبسایت استفاده شود. در سایت دولوپر گوگل میتوانید مقایسه آن را ببینید. این فرمت توسط سیستم مدیریت محتوای وردپرس پشتیبانی نمیشود و باید از افزونه ای که برای این امر طراحی شده استفاده کرد. یک مورد دیگر اینکه این فرمت اینکه در کامپیوتر های شرکت اپل نمایش داده نمیشود.

دسته ها در سایت های فروشگاهی

در سایت های فروشگاهی یکی از مهمترین مسائل دسته های هستند. دسته ها باید به درستی انتخاب شوند تا ساختار مناسبی در سایت ایجاد کنند. برای مثال موبایل های سامسونگ در زیر دسته موبایل قرار میگیرد. این دسته ها به طور مستقیم بر سئو سایت تاثیر میگذارند. هنگامی که شما قصد کسب جایگاه در واژه “موبایل سامسونگ” دارید باید دسته مربوط به موبایل های سامسونگ را بهینه کنید تا در این صفحه جایگاهی مناسب کسب کنید. اگر با جستجو در گوگل به صفحات زیر دسته برخورد کردید بدانید به درستی مراحل سئو را سپری نکردید. میتوانید قبل از اضافه کردن محصولات دسته مورد نظر را ایجاد کنید تا توسط گوگل ایندکس شود و به مشکل برخورد نکنید.

برای سئو دسته میتوانید از متن و یا بک لینک استفاده کنید. بک لینک و رپورتاژ میتواند دسته اصلی شما را به عنوان صفحه اصلی آن کلید واژه به گوگل معرفی کند. روش هایی مانند تگ کنونیکال نیز مؤثر است. یک نکته مهم اینکه صفحات دسته بندی شما به دلیل تکرار باید به صورت کنونیکال قرار گیرد تا گوگل صفحه اول آن را مورد بررسی قرار دهد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=14647
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد سئو سایت فروشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.