0
0

PA چیست؟

2109 بازدید
پیج آتوریتی

PA مخفف Page Authority به معنی اعتبار صفحه است که سایت ماز به ارزش و اعتبار صفحات سایت میدهد. اعتبار صفحه یا پیج آتوریتی تفاوتی با دامین آتوریتی دارد که در این مقاله به ان میپردازیم.

پیج آتوریتی چیست؟

اعتبار صفحات امتیازیست که سایت ماز از 1 تا 100 به صفحات سایت شما میدهد. در صورت پیشرفت شما و افزایش اعتبار دامنه قطعا عدد پیشفرض صفحات هم افزایش میابد اما با انجام اصول سئو ارزش و اعتبار صفحات متغیر خواهد بود. سایت MOZ، سایتی معتبر در زمینه سئو است که میتوان از ابزار ها و مقالات آن برای بهبود کسب و کار استفاده کرد.

سایت ماز برای سایت ها دو سه امتیاز را در نظر گرفته است که شامل اعتبار دامنه، اعتبار صفحات و امتیاز منفی است. اعتبار دامنه و امتیاز منفی دو عدد ثابت در کل سایت است اما امتیاز صفحات در صفحه های مختلف عددی متفاوت است و به میزان ارزش و اعتبار صفحه تغییر میکند.

در هنگام لینک سازی میتوانید صفحاتی از آن لینک گرفته اید (رپورتاژ یا هرگونه بک لینک) را با ارزش تر کنید. اعتبار صفحه لینک دهنده با استفاده از محتوای مناسب، بازدید مناسب و همچنین لینک های دریافتی افزایش خواهد یافت و از این رو میتوانید اعتبار و ارزشی بیشتری به صفحات و وبسایت خود انتقال دهید.

مقاله مرتبط: مقاله اعتبار دامنه

فاکتور های مهم در ارزیابی اعتبار صفحه

فاکتور های مهم در PA مواردی نیست که به آن ها اشاره شده باشد اما همچنان متخصصان از طریق روش A/B تست آن را می یابند. نگاهی بر این فاکتور ها بیاندازید.

سئو داخلی از فاکتور هاییست که در پیج آتوریتی شما تاثیر دارد. لازم به کار خارق العاده نیست فقط کافیست اصول سئو داخلی را درست انجام دهید. فاکتور دوم تازگی و یکتا بودم تصاویر و محتوای شماست. فاکتور سوم لینک های داخلی و فاکتور چهارم لینک های خارجی وارد شده بر سایت شماست.

 

در تصویر می بینید که عدد اعتبار دامنه و اعتبار صفحه با هم متفاوت هستند.

راه های افزایش اعتبار صفحه

برای افزایش PA نیاز به انجام پروسه خاصی ندارید. اعتبار دامنه هرچه افزایش یابد اعتبار صفحات نیز افزایش خواهد داشت اما میتوان ارزش و اعتبار یک صفحه را به صورت مجزا افزایش داد. یکی از این راه ها سئو داخلی است که می بایست محتوای بلند و خوبی را نوشته باشید. سعی کنید در سئو داخلی تیتر ها و لینک سازی ها را درست انجام دهید تا به مرور زمان با بازدید بالا صفحه ارزش هر صفحه نیز بالا رود.

راه دوم لینک های داخلی از صفحات با ارزش است. اگر از صفحات با ارزش و معتبر خود به صفحات مهم خود لینک دهید ارزش آن ها را نیز بالا برده اید. لینک سازی داخلی نه تنها برای افزایش اعتبار صفحات بلکه برای سئو داخلی سایت شما بسیار موثر و خوب است.

راه سوم و پیشنهادی ما لینک سازی خارجی است که باید دقیق و مناسب انجام شود. از طریق بک لینک ها و رپورتاژ ها میتوانید اعتبار صفحات و سایت خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که این کار نیاز به دقت و دانش زیادی است. برای این کار از متخصصین استفاده کنید.

بررسی و چک پیج آتوریتی

برای چک کردن PA یا اعتبار صفحه باید از طریق سایت ماز اقدام کنید. جهت انجام این کار در هدر سایت بخش free seo tools بخش link explorer بر روی دکمه get link data کلیک کنید تا به صفحه مربوطه بروید. در این مرحله نام دامنه خود را وارد کنید تا به شما DA و PA صفحه اصلی سایت را نمایش دهد. با وارد کردن آدرس سایر صفحات میتوانید پیج آتوریتی مربوط به هر صفحه را مشاهده کنید.

چرا اعتبار صفحه مهم است؟

در زمان لینک سازی تصور خیلی ها این است که اعتبار دامنه و اسپم اسکور است که مهم است و شاید خیلی ها رتبه الکسا را مدنظر قرار دهند. شاید تمام این امتیازات مهم و با ارزش باشند اما بعد از انتشار رپورتاژ سعی کنید، با بروزرسانی و لینک سازی برای آن ارزش PA را هم افزایش دهید. با افزایش اعتبار آن صفحه، ارزش و اعتبار بیشتری برای خود منتقل می کنید که می تواند خود یک تکنیک مناسب برای لینک سازی شما باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=15465
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد PA چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید