0
0

لینک فالو (follow) چیست؟

582 بازدید
لینک فالو

لینک ها انواع مختلفی دارند و هرکدام بر اساس قابلیت های خود مورد استفاده قرار می گیرند. پر کاربرد ترین نوع لینک، لینک فالو است که برای لینک سازی داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. لینک ها یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین فاکتور ها در سئو هستند.

لینک فالو چیست و چه کاربردی دارد؟

لینک فالو به لینکی می گویند که گوگل به طور کامل آن را آنالیز کرده و مورد بررسی قرار می دهد. در این نوع لینک دهی صفحه مبدا و مقصد از اهمیت زیادی برخوردار هستند. در لینک های فالو به شما باید صفحات مرتبط را به یکدیگر متصل کنید و این اتصال باید به شکلی باشد که صفحه مبدا و صفحه مقصد از لحاظ معنایی به یکدیگر متصل باشند.

لینک های فالو به دلیل مشاهده و بررسی ربات های گوگل بسیار حساس و مهم هستند که باید در هر لینک وسواس جدی به خرج داد. در هنگام اجرای لینک فالو نیاز نیست کار خاصی را انجام دهید.

نمونه لینک فالو:

<a href=”https://paaragraph.com/test/”>آنکر تکست</a>

<a href=”https://paaragraph.com/test/” rel=”follow”>آنکر تکست</a>

:نمونه لینک نوفالو

<a href=”https://paaragraph.com/test/” rel=”nofollow”>آنکر تکست</a>

تشخیص لینک فالو

برای تشخیص لینک فالو چند روش وجود دارد. اولین راه این است که موس را روی آنکرتکست برده و با کلیک راست گزینه inspect element را انتخاب نمایید.

در قسمت قرمز رنگ مشاهده می کنید، از تگ rel استفاده نشده است. در صورت استفاده نشدن از این تگ لینک شما فالو خواهد بود. راه دوم تشخیص لینک فالو استفاده از ابزار های سئویی است. در سایت های وردپرسی لینک ها به صورت پیشفرض فالو قرار می گیرند.

تفاوت لینک فالو و نوفالو

لینک های فالو و نوفالو در ابتدا یک تفاوت بزرگ دارند و آن هم انتقال ارزش و اعتبار است که در لینک های نوفالو صورت نمی گیرد. این تفاوت باعث ایجاد کاربرد های متفاوت می شود و در کنار آن در لینک سازی از لینک های اسپم جلوگیری می کند. 

تفاوت دوم آن در لینک های نامرتبط یا لینک هاییست که به صفحات بی نیاز از لینک سازی داده می شود. در هنگام لینک سازی یا انتشار محتوا گاها پیش می آید که به صفحات غیر مرتبط با محتوا یا صفحاتی مانند درباره ما و به طور کلی صفحاتی که آن ها را نو ایندکس کرده ایم لینک دهیم که در این صورت باید لینک به صورت نوفالو باشد.

از لینک فالو در سئو داخلی به دفعات استفاده می شود اما در از لینک نوفالو استفاده نمی شود. در هنگام لینک سازی داخلی لینک هایی که بین صفحات انجام می شود باید فالو باشد تا انتقال اعتبار صورت گیرد. استفاده از لینک نوفالو در لینک های داخلی کاربردی ندارد و در شرایط خاص استفاده می شود.

 

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=16936
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد لینک فالو (follow) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.