0
0

باور های غلط در سئو و افسانه های آن

679 بازدید
افسانه های سئو

در سئو باور هایی وجود دارد و به وسیله افرادی این باور ها درست شده اند که مطالعه نداشته اند و نتوانستند خود را بروز کنند. این باور ها مانند افسانه هایی هستند که با واقعیت فاصله زیادی دارند. باور های غلط در سئو میتواند شما را از راه درست دور کند.

باور های اشتباه سئو (باور های غلط در سئو)

اگر یک سئو مستر در هر سطحی باشید نکاتی را شنیده اید یا به آن فکر کرده اید که ممکن است باوری اشتباه در سئو باشد. این باور ها افسانه هایی هستند که دهان به دهان میچرخند و هیچ صحتی ندارند. برای یادگیری و آموزش سئو از مقالات آکادمی پاراگراف استفاده کنید. باهم نگاهی به این افسانه ها انداخته ایم. افسانه های سئو:

نکات سئو تجربی و تایید نشده هستند

نکاتی که شما در فضای وب میخوانید یا از اساتید سئو میشنوید، تماما بر اساس تجربیات است و تعداد محدودی از نکات توسط گوگل تایید و رد شده اند. این موارد توسط متخصصین و مهندسین آزمایش و بررسی میشود و در مقالات و جلسات گوناگون در اختیار عموم قرار میگیرند. برای مثال در انتخاب آدرس صفحات بسیاری معتقدند آدرس فارسی مناسب سایت های ایرانیست و بسیاری معتقدند آدرس انگلیسی مناسب است.

test.com/مقالات

test.com/blog

در مثال بالا هر دو نوع را نمایش دادیم اما تحقیقات و بررسی ها نشان میدهد هیچ تفاوتی در سئو صفحات شما ندارد. از آدرس های نزدیک بهم نیز استفاده نکنید چرا که ممکن است گوگل آن ها را محتوای یکسان در نظر بگیرد. در نهایت باید گفت تعداد کمی از الگوریتم ها توسط گوگل تایید شده اند پس هر کاری را با احتیاط انجام دهید.

با وب سایت های بزرگ نمیتوان رقابت کرد

یکی از افسانه های سئو این است که بسیاری بر این باورند که نمیتوان رقابت کرد. این باور از جایی رسیده است که بسیاری نتوانستند سایت های بزرگ را در کلماتی بگیرند و سایت های بزرگ تیم های تولید محتوا و سئو بزرگ و خوبی دارند. بله رقابت با سایت های بزرگ دشوار است اما غیر ممکن نیست. این وبسایت ها شاید تمرکز خاصی بر روی یک کلمه کلیدی نداشته باشند و یا در یک کلمه کلیدی مانند شما زمان کافی را نگذارند. با رعایت اصول سئو تکنیکال، سئو داخلی و سئو خارجی به شیوه درست میتوانید با وب سایت های بزرگ و پر ترافیک نیز رقابت کنید.

اگر سایت‌های بزرگ انجام می‌دهند پس درست است

این یک باور اشتباه است به دو دلیل:

1. اینکه همانطور که پیشتر گفته شد بسیاری از نکات و فعالیت های سئو بر اساس تجربه است و تیم سئو یک سایت بزرگ ممکن است بر اساس تجربه متخصص سئو آن ها روندی را پیش بگیرد اما لزوما این روند برای شما پایان خوشی نداشته باشد. پس ممکن است روشی که یک سایت بزرگ انجام داده است را نتوانید به خوبی انجام دهید و یا بر فرض اینکه بتوانید انجام دهید با شرایط متفاوت برای شما بار منفی ایجاد کند.

2. استراتژی برای هر سایت الزامی است و شما باید برای سایت خود استراتژی متفاوتی داشته باشید. قطعا سایتی با ترافیک بالا روش و استراتژی متفاوتی را پیش میگیرد پس لزوما فعالیت های سایت های بزرگ برای شما هم مثبت نیست. با توجه به میزان ترافیک وضعیت و زمان شروع فعالیت باید استراتژی مناسب با کسب و کار خود را پیش بگیرید.

یک نکته که باید به آن اشاره شود این است که وب سایت های بزرگ از روش های تست A/B استفاده میکنند و گوگل آن ها را به خاطر اعتبار بالایی که دارند برای اشتباهات جزئی جریمه نمیکند. 

چراغ سبز پلاگین های سئو یعنی سئو شما درست است

یکی از باور های غلط در سئو که متاسفانه بسیاری آن را همچنان ادامه میدهند مربوط به وردپرس است. در افزونه هایی مانند یوآست و رنک مث با توجه به معیار هایی که تعیین شده به شما امتیاز میدهند که شامل سه رنگ قرمز (بد)، نارنجی(نیاز به بهبود) و سبز (خوب) است. این معیار های درست هستند اما این پلاگین ها دارای باگ هایی هستند که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد و یا بسیاری از آن ها لازم و ضروری نیستند. بسیاری بر این باورند اگر چراغ سبز یو آست را بگیرند سئو محتوا را انجام داده اند. در صورتی که این مورد یک دید اشتباه نسبت به سئو است و سئو روز به روز بروز میشود و الگوریتم ها تغییر پیدا میکنند. 

با تصور این که اگر چراغ سبز را بگیرید میتوانید جایگاه بگیرید اشتباه است و آن را فراموش کنید. برای گرفتن جایگاه در گوگل باید اصول سئو را رعایت کرده و فقط از این پلاگین ها کمک بگیرید.

رتبه الکسا در سئو تاثیر دارد؟

یکی از سوالاتی که همیشه به آن پاسخ میدهیم و بسیاری از کارفرماها به آن اعتقاد دارند تاثیر رتبه الکسا در سئو است. رتبه الکسا به قطع هیچ تاثیری بر سئو شما ندارد. همچنان مشخص نیست که الکسا بر چه اساسی رتبه بندی میکند و امتیاز میدهد ولی چیزی که سئو مستر ها میدانند این است که هیچگونه تاثیر بر سئو ندارد. از ابزار الکسا استفاده کنید اما به رتبه بندی آن اهمیت ندهید.

 

تبلیغات گوگل بر سئو تاثیر دارد

همچون مثال قبل تبلیغات گوگل تاثیر در سئو ندارد. گوگل ادز یا ادوردز (Adwords) تنها به صورت غیر مستقیم بر سئو تاثیر می گذارد که این مسئله هم به اندازه ای نیست که هزینه آن ارزش داشته باشد. هزینه های دلاری برای این تبلیغات زیاد است و فقط برای بازدید کاربران مورد استفاده قرار میگیرد. چنانچه هزینه های تبلیغات گوگل را برای سئو در نظر بگیرید در دراز مدت نتیجه ای بهتر و ماندگار تر برای شما خواهد داشت.

هر روز محتوا تولید کنیم

 از دیگر باور های غلط در سئو و اشتباهات رایج سئو تولید محتوای زیاد است.داشتن محتوا برای سایت حیاتیست اما این مسئله چندین شرط دارد. داشتن محتوا زمانی تاثیر گذار است که شما محتوای خوب داشته باشید. هر محتوا باید یک استراتژی یا یک محصول باشید. محتوایی نظیر مقالات و اخبار باید با یک دید درست نوشته و انتشار داده شوند. داشتن محتوای زیاد همان قدر بد است که شما وب سایت را به حال خود رها کنید. هرچقدر شما محتوای بی ارزش داشته باشید گوگل وبسایت شمارو بی ارزش میشمارد. داشتن محتوای زیاد را کنار بگذارید و محتوای خوب تولید کنید.

قدمت دامنه و زمان انقضای آن

نه مدت دامنه و نه انقضای آن تاثیر گذار نیست. در سئو به دامنه فکر نکنید، امروزه حتی اعتبار دامنه روز به روز بی ارزش تر خواهد شد پس تمرکز خود را بر سئو سایت خود بگذارید.

لینک دهی خارجی اثر منفی دارد

بسیاری از افسانه های سئو خنده دار هستند و لینک خارجی هم جز همین دسته است. چرا باید لینک خارجی تاثیر منفی داشته باشد؟ بر خلاف این تصور در صورتی که لینک خارجی به درستی انجام شود تاثیر گذار هم هست. به سایت های معتبر و درست لینک دهید تا هم مقاله شما توسط گوگل معتبر شود و هم اینکه به وبسایت خود از وبسایت مقصد اعتبار و ارزش دریافت کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=15204
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد باور های غلط در سئو و افسانه های آن

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.