0
0

تفاوت لینک فالو و نوفالو چیست؟

576 بازدید
تفاوت لینک فالو و نوفالو

در زمان لینک سازی مواردی پیش می آید که شما نیاز به لینک دادن به صفحه ای دارید که ارتباطی با محتوا شما ندارد و یا گاها قصد لینک خروجی را دارید، در بسیاری از این موارد لینک باید از دید خزنده های گوگل خارج شود.

تفاوت لینک follow و nofollow

لینک ها انواع مختلفی دارد که در مقاله انواع لینک در سئو بخوانید اما اگر بخواهیم یک تعریف ساده از تفاوت این دو نوع لینک بیان کنیم، لینک فالو لینکی است که توسط خزنده های گوگل بررسی می شود و لینک نوفالو لینکی است که خزنده های گوگل آن را نادید می گیرند.

اما در بحث سئو کمی پیچیده تر است و هردو از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. مهمترین تفاوت آن ها در کنار خزش خزنده های گوگل، انتقال ارزش و اعتبار است که شما با دریافت لینک از سایت های معتبر از آن ها اعتبار و ارزش دریافت می کنید.(لازم به ذکر است که جایگاه لینک و محتوای مبدا بسیار مهم است)

در بعضی از وب سایت ها نیاز به تبلیغات یا دریافت لینک است اما، به دلایل متفاوتی باید لینک نوفالو باشد. از این رو برای تبلیغات و موارد خاص از لینک نوفالو استفاده می شود اما در چه زمانی باید از این نوع لینک استفاده شود؟ 

ویژگی های لینک فالو

لینک فالو چیست؟ لینک های فالو لینک هایی هستند که خزنده ها و ربات های گوگل به خوبی آن ها را رصد می کنند و در این حالت مبدا و مقصد مورد بررسی قرار می گیرند. در این حالت مهم است که صفحه مبدا، مقصد و آنکر تکست مرتبط باشد. برای آشنایی بیشتر مقاله مربوط به لینک فالو را مطالعه کنید.

تفاوت استفاده از لینک فالو و نوفالو

اولین تفاوت این دو لینک در استفاده از آن ها صفحات و سایت های مرتبط و غیر مرتبط است. در صفحاتی که نیاز به دریافت لینک دارید، مانند تبلیغات از لینک های نوفالو استفاده کنید اما در صفحاتی که محتوا آن مرتبط است از لینک های فالو استفاده کنید.

لینک های فالو در لینک های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند اما در سئو داخلی از لینک های نوفالو استفاده نمی شود. یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که در هنگام لینک سازی باید درصدی از لینک های دریافتی شما نوفالو باشد. با این کار لینک سازی شما طبیعی می شود.

در لینک سازی خارجی و رپورتاژ نویسی برای طبیعی سازی لینک ها از لینک های نوفالو استفاده می کنیم. پیشنهاد می شود مقاله چگونه رپورتاژ بنویسیم را مطالعه نمایید. آکادمی پاراگراف در زمینه تولید محتوای رپورتاژ، انتشار رپورتاژ و همچنین لینک سازی فعالیت می کند. در صورتی که به این خدمات نیاز دارید از طریق صفحه تماس با ما اقدام به تماس نمایید.

کاربرد لینک فالو در لینک سازی داخلی است اما لینک نوفالو در سئو داخلی و لینک سازی داخلی ما کاربردی ندارد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=16906
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تفاوت لینک فالو و نوفالو چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.