0
0

تاثیر دامنه سایت در سئو

863 بازدید
تاثیر دامنه در سئو

دامنه سایت یکی از مهم ترین مسائلیست که در ابتدای کار باید به آن دقت کرد و پس از انتخاب آن در ادامه دامنه یعنی دسته ها، مقالات و محصولات باید اصول را رعایت کرد. در این مقاله به این مسئله میپردازیم.

آیا دامنه سایت در سئو تاثیر دارد؟

تاثیر دامنه سایت در سئو تا حدی تایید شده است. در اصل اگر بخواهیم جواب کلی به این سوال بدهیم پاسخ واضح است، “بله”. دامنه سایت نه تنها در بحث سئو بلکه به صورت کلی در دیجیتال مارکتینگ مهم است و در انتخاب آن باید دقت کرد. دامنه باید ساده و به نوعی باشد که در ذهن کاربر ثبت شود. نکته دوم در انتخاب دامنه اصلی این است که اگر کلمه کلیدی اصلی در دامنه اصلی قرار گیرد بسیار مناسب است.

استفاده از کلمه کلیدی در نام دامنه

یکی از معایب این است که اگر کلمه کلیدی شما فارسی باشد آدرس سایت انگلیسی است و این نکته فقط برای وبسایت های انگیسی زبان به عنوان یک مزیت شناخته میشود. برای مثال اگر کلمه کلیدی شما seo باشد استفاده از این واژه در دامنه اصلی سایت به عنوان یک مزیت شناخته میشود.

استفاده از کلمه کلیدی در آدرس دامنه برای صفحات شما می تواند یک مزیت به شمار آید. در قسمت Path آدرس خود یا آدرس یونیک صفحه از کلمه کلیدی خود استفاده کنید. در استفاده از آدرس صفحه همان قسمت path سعی کنید، از تعداد حروف کم استفاده کنید.

طول آدرس صفحات سایت

آدرس صفحات باید یونیک و یکتا باشند و سایت های متفاوت روش های متفاوتی برای تعیین این آدرس ها دارند. وب سایت های خبری و مجله ای می توانند از اعداد برای تولید لینک های متفاوت استفاده کنند. اما اگر سایتی با محتوای کم دارید از URL های انگلیسی استفاده کنید. استفاده از واژگان فارسی در url باعث ایجاد لینک های طویل برای شما می شود. همچنین در صورت استفاده از این لینک ها در فضای مجازی به دلیل عدم پشتیبانی از زبان فارسی بهم ریختگی در لینک شما به وجود می آید.

تاثیر زبان در آدرس سایت

بر اساس آزمایش ها و تست ها برای صفحات زبان انگلیسی و فارسی تفاوتی در سئو ندارد اما هرکدام نسبت به یکدیگر مزیتی دارند که به هر دو اشاره خواهیم کرد. در آدرس های فارسی شما می توانید از کلمه کلیدی در آدرس صفحه استفاده کنید اما در زبان انگلیسی این امکان برای شما وجود ندارد.

Url های انگلیسی قابلیت اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را بدون هیچ بهم ریختگی دارند. متاسفانه در زبان فارسی پس از اشتراک گذاری آدرس ها نامفهوم می شوند.

به طور کلی آدرس تاثیر زیادی در سئو سایت شما ندارد اما باید استاندارد های آن را رعایت کنید تا برای صفحات شما مشکلی پیش نیاید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=15617
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تاثیر دامنه سایت در سئو

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.