0
0

تفاوت درگاه پرداخت مستقیم و واسط

1356 بازدید
تفاوت درگاه های پرداخت واسط و مستقیم

اگر به دنبال یک درگاه پرداخت برای سایت خود باشید به دو نوع درگاه مستقیم و واسط برخورد خواهید کرد. اینکه کدام یک از این درگاه ها برای شما مناسب است تصمیم شماست در این مقاله ما به تفاوت درگاه پرداخت مستقیم و واسط می پردازیم تا تصمیم گیری برای شما ساده تر باشد.

مقایسه درگاه پرداخت مستقیم و واسط

درگاه ها در اصل یک کار انجام می دهند اما خدمات آن ها متفاوت است. کسب و کار های بزرگ به طور معمول از درگاه های مستقیم استفاده می کنند اما امروزه درگاه های واسط شرایطی را پیش آورده اند که این نوع درگاه ها برای همه یک انتخاب عالی باشد.

پیشتر درگاه های واسط زمان زیادی را برای واریز وجه پرداختی در نظر گرفته بودند اما امروزه این کار به حداقل رسیده اما همچنان در این مورد درگاه های مستقیم شرایط بهتری دارند چراکه در همان لحظه وجه به حساب شما واریز می شود.

کد رهگیری و نماد الکترونیکی

درگاه پرداخت مستقیم اولین نوع درگاه است که صاحبین کسب و کار می توانند برای آن اقدام کنند. برای این درگاه باید کد رهگیری مالیاتی داشته باشید. یکی دیگر از الزامات درگاه های پرداخت مستقیم نماد الکترونیکی یا ای نماد است. برای دریافت نماد الکترونیکی از سایت enamad.ir اقدام کنید.

پس از اینکه از درگاه های پرداخت واسط خواسته شد برای ارائه خدمات از کاربران نماد الکترونیکی بخواهند برای دریافت بسیاری از درگاه ها شما نیاز به نماد الکترونیکی خواهید داشت، اما درگاه هایی مانند درگاه نکست پی همچنان بدون نماد الکترونیکی به کاربران خدمات ارائه می دهند.

یک نگاه کلی به تفاوت این دو نوع درگاه خواهیم انداخت و در ادامه به صورت کامل این موارد را شرح می دهیم.

ویژگی هادرگاه مستقیمدرگاه واسط
نماد الکترونیکیالزامیالزامی در بعضی درگاه ها
زمان فعال سازییک الی سه هفتهتا 2 روز کاری
پیگیری آنی تراکنشندارددارد
پشتیبانیندارددارد
کارمزددارددارد
پنل گزارشندارددارد
امکانات دیگرندارددارد

زمان فعال سازی درگاه

دومین تفاوت این دو در زمان تحویل درگاه به شماست. درگاه های مستقیم برای احراز هویت زمان زیادی را صرف می کنند. اما در مقابل برای درگاه های واسط پس از احراز هویت و تایید آن توسط کارشناسان می توانید آن را به سایت خود متصل کنید. روند احراز هویت در درگاه های واسط حداکثر 24 ساعت کاری زمان خواهد برد.

افزونه برای سیستم های مدیریت محتوا

از دیگر مزایای درگاه های واسط پلاگین برای سیستم های مدیریت محتوا است که نحوه فعال سازی درگاه را ساده تر می کند. درگاه هایی مانند درگاه زرین پال افزونه یا پلاگین برای وردپرس و سایر سیستم های مدیریت محتوا منتشر کرده اند. از طریق این پلاگین ها می توانید درگاه را به سایت متصل و فعال نمایید.

درگاه های واسط به عنوان درگاه پرداخت وردپرسی انتخاب بهتری هستند.

پیگیری آنی تراکنش ها

پیگیری آنی نیز از دیگر تفاوت های این دو درگاه است. در درگاه های واسط شما می توانید به صورت آنی از طریق پنل یا پشتیبانی آنلاین وضعیت یک تراکنش را بررسی کنید که متاسفانه در درگاه های مستقیم این قابلیت وجود ندارد. این قابلیت برای بررسی و پاسخگویی به مشتریان می تواند مفید باشد.

پشتیبانی

نکته بعدی میان این دو پشتیبانی آن هاست که طبیعتا درگاه های واسط به دلیل رقابتی که بین آن هاست پشتیبانی بهتری را ارائه می دهند. از این رو از لحاظ پشتیبانی تفاوت فاحشی میان این دو نوع درگاه است. درگاه های واسط پشتیبانی تلفنی و آنلاین دارند و خوشبختانه در بسیاری از درگاه ها پشتیبانی ها عملکرد مناسبی دارند. درگاه زرین پال پشتیبانی آنلاین ندارد و پاسخگویی از طریق تیکت است.

دریافت کارمزد

برتری درگاه مستقیم نسبت به درگاه واسط دریافت کارمزد حداقلی است. درگاه های واسط گاها ممکن است تا مبلغ 5000 تومان کارمزد دریافت کنند. این مبلغ در بین درگاه های مختلف یکسان نیست و متفاوت است. در مقاله بهترین درگاه پرداخت واسط می توانید در مورد کارمزد این درگاه ها بخوانید.

لازم به ذکر است که درگاه های واسط برای سایت ها و فروشندگانی که تراکنش بالایی دارند کارمزد رایگان را در نظر گرفته اند.

پنل گزارش و اطلاعات

بزرگترین مزیت درگاه های واسط پنل های آن هاست. پنل های گزارش دهی این درگاه ها با یکدیگر متفاوت است و گزارش متفاوتی به شما می دهد. این پنل ها میزان فروش روز ها، ماه ها و بسیاری اطلاعات دیگر را در اختیار شما قرار می دهند.

گرچه درگاه های متفاوت پنل های متفاوتی دارند که بعضی از آن ها اطلاعات بیشتری دارند. در کنار آن بعضی از پلتفرم ها پنل بهتری از لحاظ کاربری در اختیار شما قرار می دهند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=18500
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تفاوت درگاه پرداخت مستقیم و واسط

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.