0
0

سئو اپلیکیشن

1118 بازدید
سئو اپلیکیشن

گاها سئو اپلیکیشن و ASO را یکی میدانند در صورتی که این دو باهم متفاوت هستند. سئو اپلیکیشن بهینه سازی اپ های موبایلی برای موتور جستجو است. در ادامه به فاکتور های مهم در این بهینه سازی میپردازیم.

سئو اپلیکیشن چیست؟

قبل از اینکه به موضوع این مقاله بپردازیم پیشنهاد میکنم مقاله Aso در دیجیتال مارکتینگ را مطالعه کنید. در موتور های جستجو مانند گوگل و بینگ همه چیز جستجو می شود و اپلیکیشن ها فقط جزئی از این جستجو ها هستند. اما باید بدانیم تعداد زیادی از کاربران به جای سرچ در اپ استور ها در گوگل و بینگ به دنبال نرم افزار مورد نظر خود می گردند.

در بهینه سازی اپ ها بسیاری از موارد همانند بهینه سازی سایت است. در هر دو مهمترین فاکتور کلمه کلیدی است که انتخاب کلید واژه مناسب الویت اول در بهینه سازی سایت و اپ است. اگر در گوگل یا گوگل پلی یک کلمه کلیدی را جستجو کنید تفاوت نتایج در برخی رتبه ها را می توانید مشاهده کنید. 

تفاوت سئو اپلیکیشن و ASO

ما برای دانلود و یافتن نرم افزار یا اپلیکیشن مورد نیازمان از گوگل پلی یا اپ استور استفاده میکنیم و یا گاها از موتور های جستجو برای اینکار بهره میبریم. حال اگر کاربر از طریق مارکت های اپلیکیشن اقدام به جستجو کند آن را بهینه سازی اپلیکیشن برای مارکت های اپ مینامیم و اگر از طریق گوگل و بینگ این کار را انجام دهد آن را بهینه سازی اپ برای موتور جستجو مینامیم.

تفاوت این دو تنها به محل جستجویشان خلاصه نمی شود. تفاوت آن ها در الگوریتم ها و فاکتور ها بسیار اندک است اما می تواند رتبه شما را تغییر دهد.

الگوریتم سئو اپلیکیشن

همانطور که بیان شد تفاوت کمی بین سئو اپلیکیشن و Aso است. ما نگاهی به فاکتور های مهم در بهینه سازی اپ ها می اندازیم اما بسیاری از فاکتور ها و ارزش های آن ها را باید با تجربه در زمان کار بیاموزید.

کلمه کلیدی در سئو اپلیکیشن

کلمه کلیدی مهمترین بحث در سئو است و تفاوتی ندارد که فعالیت شما برای کدام پلتفرم است. در حوزه سئو مبحثی با نام کیوورد تارگتینگ وجود دارد. انتخاب کلمات کلیدی درست در رتبه بندی شما تاثیر زیادی دارد، پس با این وجود باید ساعت ها در مورد کلمات کلیدی خود تحقیق و برنامه ریزی کنید.

در اپ استور به شما فیلدی میدهند که میتوانید کلمات کلیدی خود را وارد کنید. پس برای پر کردن آن زمان کافی را بگذارید. برای هر کلمه کلیدی زمان کافی و برنامه ریزی درست داشته باشید.

بک لینک در سئو اپ

در سئو با لینک سازی و بک لینک آشنا هستید؟ اگر نیستید مقاله بک لینک چیست را مطالعه کنید. همانطور که بک لینک و لینک سازی در بهینه سازی سایت تاثیر گذار است. همان تاثیر گذاری و همان حساسیت این بار در بهینه سازی اپ وجود دارد. گوگل به طور کلی لینک سازی را به عنوان سئو کلاه سفید نمیشناسد. 

برای لینک سازی هدف و برنامه داشته باشید و بدون برنامه این کار را انجام ندهید. قطعا پروسه لینک سازی بدون برنامه باعث می شود اشتباهاتی شود و طبیعی بودن به خطر بیافتد.

امتیاز اپ در سئو

امتیازات یکی از مهمترین مسائلیست که اپ ها با آن درگیر هستند. کاربران اولین چیزی که بعد نام و لوگو اپلیکیشن میبینند امتیاز آن است. موتور های جستجو هم این امتیازات را در صفحه نتایج خود نمایش میدهند که خود میتواند بر کلیک کاربران تاثیر داشته باشد. از کاربران خود بخواهید نمره خوبی به شما بدهند و توجه داشته باشید که کاربر نمیتواند بعدها امتیاز خود را تغییر دهد.

برای دریافت امتیاز مناسب از کاربر خود با شیوه های مناسب درخواست کنید تا نمره های چهار و پنج را به شما بدهند.

برندینگ

از ابزار های مختلف برای تبلیغات خود استفاده کنید تا در ذهن کاربران نام اپلیکیشن شما هک شود. این میزان از تبلیغات با توجه به استراتژی و بودجه شما متفاوت است. شناخت کاربران از شما هرچه بیشتر باشد به اعتماد سازی کمک بیشتری میکند پس با کاربران خود شفاف صحبت کنید.

در دوره ASO آکادمی پاراگراف قصد داریم به شما در مورد بهینه سازی فروشگاه های اپ و همچنین سئو اپلیکیشن آموزش دهیم.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=15665
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد سئو اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.