0
0

چگونه تولید محتوا کنیم؟

1246 بازدید
تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟ تولید محتوا، موضوعی مهم که امروزه ادمین های اینستاگرامی و وب مستر ها و حتی صاحبین مشاغل با آن درگیر هستند. امری مهم که میتواند آینده شما در دیجیتال مارکتینگ را تغییر دهد. نه تنها وب سایت ها بلکه شبکه های اجتماعی نیز نیازمند تولید محتوای خوب هستند.

آموزش تولید محتوا رایگان

بسیاری معتقدند تولید محتوا کاری ساده و پیش پا افتاده است. اما تولید محتوا اصولی نیازمند زمان و دانش فنی است. چنانچه محتوای تولید شده برای وب سایت باشد باید با الگوریتم های سئو سازگار باشد. پس از تولید محتوا برای وب سایت خود آن را برای سئو بهینه کنید.

بهینه سازی محتوا برای سئو نیاز به دانش فنی و شناخت سئو محتوا دارد که به صورت کامل در مقاله سئو محتوا توضیح داده ایم. تولید محتوا برای هر پلتفرم متفاوت است. تولید محتوای متنی برای ساده نیست و سوال اصلی ما “چگونه تولید محتوا کنیم؟” باز پرسیده میشود.

چگونه تولید محتوا یاد بگیریم؟

اگر قصد یادگیری تولید محتوا را دارید، ما به شما کتاب تولید محتوای آکادمی پاراگراف را پیشنهاد می دهیم. در این کتاب به شما روش های اصولی تولید محتوا توضیح داده شده است. جهت دریافت تخفیف ویژه برای خرید کتاب، با ثبت تیکت کد تخفیف دریافت کنید.

چگونه برای وب سایت تولید محتوا کنیم؟

تولید محتوا در سایت یا برای سایت از آن چیزی که تصور میکنید سخت تر است. برای وب سایت ها باید محتوا به صورت متنی نوشته شود. نیاز به تصاویر و ویدئو ها هست اما در شبکه های اجتماعی لزومی به تولید محتوای متنی ندارید. سختی های تولید محتوای متنی کم نیست و نیاز به دانش نگارشی و سئویی دارد.

آموزش تولید محتوا متنی

در ابتدا باید در متن های خود نگارش محتوا را به خوبی اعمال کرده باشید. در مثال ها همیشه به یک نکته اشاره میکنیم. در گوگل ترنسلیت هر دو جمله زیر را وارد کنید و نتیجه آن را مشاهده کنید.

بخشش لازم نیست، اعدامش کنید.

بخشش، لازم نیست اعدامش کنید.

ربات های گوگل به میزان لازم باهوش هستند، آن ها را گول نزنید و به درستی محتوای خود را تولید کنید. حال به سوال اصلی خود یعنی “چگونه تولید محتوا کنیم” بر میگردیم. برای وب سایت خود از وبسایت های داخلی استفاده نکنید و محتوای آن ها را کپی نکنید و در صورت لزوم به یک یا دو خط از محتوای ان ها بسنده کنید. آن هم در شرایطی که کپی نباشد و بتوانید خودتان همان جمله را بنویسید.

از وبسایت هایی مانند ویکی پدیا استفاده کنید اما در صورتی که بخش زیادی از محتوای آن را استفاده کردید در انتهای مقاله به عنوان منبع ذکر کنید. دادن لینک خروجی منبع در سایت نه تنها برای شما بد نیست بلکه به عنوان سئو امتیاز مثبتی دارد. استفاده از وب سایت های خارجی و ترجمه آن گزینه مناسبی برای تولید محتواست. محتوای انگلیسی در بسیاری از مواقع محتوای بهتری نسبت به محتوای فارسی است. از سایت های خارجی غافل نشوید.

در آخرین راه استفاده از دانش خود یا فردی متخصص که محتوای تازه جذاب و تخصصی را تحویل دهد. قطعا شما اگر شما وب سایتی برای خود دارید دانش تخصصی و مفیدی در آن زمینه دارید یا اگر وب مستری هستید که با یک شرکت قرار داد دارید در آن شرکت فرد یا افرادی متخصص وجود دارند که میتوانید از آن ها محتوای یکتا و مناسبی را تحویل بگیرید.

محتوای تولید شده را ابتدا نگارش کنید تا به درستی مفاهیم قابل انتقال باشند. این نکته را در نظر بگیرید که نوع سایت و کاربران هدف آن چه کسانی هستند تا بتوانید محتوای مناسب با آن افراد را تولید کنید. تمام این موارد به نکات ریز آن در کتاب تولید محتوا درج شده است.

چگونه برای اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

در تولید محتوای اینستاگرام باید متفاوت عمل کرد. در این شبکه اجتماعی خبری از محتوای متنی نیست و باید محتوا به صورت ویدئو یا تصاویر جذاب باشند. قطعا ساخت همچین محتوایی ساده نیست و نیاز به زمان، تجهیزات و محتوای قوی است اما نتایج بعد از این پروسه شیرین و تاثیر گذار است.

مقاله مرتبط: تفاوت اینستاگرام و وبسایت

اینستاگرام امروزه تلاش میکند تا جای فروشگاه های آنلاین، یوتیوب، اسنپ چت و سایر پلتفرم ها را بگیرد و امروزه کاربران زیادی را در خود جای داده است. پس میتوان اینستاگرام را پلتفرمی مناسب برای عرضه محصولات و خدمات خود دانست. برای تولید محتوا مناسب در اینستاگرام باید انتخاب کرد که محتوا برای چه نوع پیجی آماده میشود. پیج های شرکتی نیاز به تولید محتوای ویدئویی دارند اما نیاز به ساخت استودیو برای ظبط ویدئو ها ندارند و میتوانند از طریق پست ها و ویدئو ها با کاربران خود تعامل داشته باشند. اما بلاگر ها در اینستاگرام خود باید جلوی دوربین بیایند و تولید محتوا کنند پس نیاز به مکانی برای ظبط این فیلم ها دارند.

محتوای فیلم ها و استوری ها اهمیت بیشتری نسبت به کیفیت ظبط آن ها دارد. همیشه برای خود جدول و تقویم محتوایی داشته باشید تا در روز مورد نظر محتوای خود را تولید کنید. چند نکته برای تولید محتوای مناسب در اینستاگرام:

  • اعتماد به نفس بالا
  • تسلط به موضوع
  • فن بیان مناسب
  • استفاده از حداقل تجهیزات (موبایل)
  • استفاده از نور مناسب
  • داشتن تقویم محتوایی

این نکات در ظبط ویدئو های اینستاگرامی باعث افزایش کیفیت در آن ها میشود. 

چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟

برای شروع یک محتوا ابتدا نیاز است موضوع آن را مشخص کنید. تولید محتوا به هیچ عنوان کار ساده و پیش پا افتاده ای نیست که اصول و قواعد خود را داراست. اگر محتوا برای وبسایت است باید کلمات کلیدی و تیتر ها مشخص شود و سپس برای آن ها محتوا تولید گردد. از قواعد و اصول تولید محتوا میتوان به رعایت علائم نگارشی، جمله بندی ها و پاراگراف های متن اشاره کرد. در این کتاب سعی کردیم تمام این موارد بر اساس الگوریتم های گوگل بیان شود.

گوگل به خوبی می تواند محتوای ما و همچنین نگارش آن را درک کند. این درک از محتوا و کلمات کلیدی کار شما را در زمینه سئو میتوانید سخت یا آسان کند. اگر شما به خوبی بتوانید محتوا تولید کنید و با اصول نگارش محتوا و همچنین با الگوریتم های سئو آشنا باشید درک محتوایی ربات های گوگل کار شما را ساده تر و ارزش محتوای شما را بیشتر میکند؛ اما در صورتی که محتوای تولیدی شما کپی و یا بدون قواعد باشد ربات های گوگل به شما سخت خواهند گرفت.

چه محتوایی تولید کنیم؟

ابتدا مشخص کنید محتوا را باید کدام پلتفرم میخواهید، سپس به تولید محتوای با ارزش بپردازید. تولید محتوا در سایت برای شما تمام انواع محتوا را شامل می شود. ابتدا برای سئو سایت خود باید به تولید محتوا متنی بپردازید که برای این کار باید از منابع مختلفی در مورد هر موضوع مطالعه کنید و سپس مطالبی که درک کرده اید را به صورت محتوای یونیک وارد سایت خود کنید. بسیاری از وب سایت های انگلیسی استفاده می کنند و مطالب آن ها را ترجمه می کنند که این کار هم به شما محتوای با ارزشی را می دهد.

همیشه در هنگام تولید محتوا پرسونای مخاطب را در نظر بگیرید. شناخت کاربر هدف به شما کمک می کند تا بتوانید محتوایی دلخواه کاربر را تولید کنید. تصور کنید وب سایتی برای کاربران خود محتوایی ساده تولید کرده است و شما در همان حوزه از محتوای اختصاصی تولید می کنید و نتیجه نمی گیرید. علت چیست؟ حال به سوال اصلی مقاله یعنی چگونه تولید محتوا کنیم باز میگردیم. برای این که بدانیم چه محتوایی و چگونه آن را تولید کنیم ابتدا باید بدانیم کاربران ما چه محتوایی را می پسندند.

چگونه پرسونای مخاطب را تعیین کنیم؟

برای تعیین پرسونای مخاطب یک کاربر فرضی را انتخاب کنید. یک شخص را به عنوان نماینده کاربران هدف خود در نظر بگیرید و تمام مشخصات آن را برای خود تجسم کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=5971
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه تولید محتوا کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.