0
0

تفاوت هاست ایران و اروپا

753 بازدید
تفاوت هاست ایران و آلمان

اگر قصد خرید هاست داشته باشید به احتمال زیاد خواهید دید که هاست هایی که توسط شرکت های هاستینگ ارائه می شود در دو سرور ایران و اروپا که اغلب آلمان است عرضه می شود. در این مقاله نگاهی به تفاوت هاست ایران و اروپا انداخته ایم.

تفاوت هاست اروپا و ایران

اگر قصد خرید هاست را دارید پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین هاست های ایران را مطالعه کنید تا بتوانید با بررسی بیشتری هاست مورد نظر سایت خود را تهیه کنید. بیشتر این سایت ها هاست هایی با سرور ایران و اروپا دارند اما این دو با یک دیگر چه تفاوتی دارند؟

این دو در موارد مختلفی با یکدیگر متفاوت هستند. این موارد شامل دستگاه های فیزیکی، امنیت، سرعت، محدودیت های کشور ما و … است.

تفاوت هاست ایران و آلمان در سرعت

سرعت سایت در هاست ایران و اروپا

بیشتر افراد در هنگام بررسی سرعت سایت، از سایت هایی نظیر جی تی متریکس استفاده می کنند. این سایت ها سرور هایی در کشور های دیگر دارند و درخواست ها از آن جا ارسال می شود. از این رو ممکن است زمانی که سرور و هاست شما در ایران باشد اطلاعات دقیقی به شما نمایش ندهد. در ابتدا باید گفت برای سنجش سرعت سایت این روش، روش مناسبی نیست اما کدام هاست برای سرعت سایت انتخاب بهتری است؟

کاربران سایت های فارسی زبان بیشتر در خود ایران قرار دارند و از این رو می توان گفت که هاست هایی با سرور داخلی می تواند انتخاب بهتری برای شما باشد، اما داشتن یک سایت در یک هاست اروپایی بدین معنی نیست که سرعت سایت شما بد خواهد بود.

برخی بر این باورند که هاست ایران ممکن است باعث اختلال در عملکرد افزونه ها شود و بر سرعت سایت تاثیر بگذارد.

تفاوت هاست ایران و آلمان در سخت افزار

سخت افزار هاست و سرور ایران و اروپا

با توجه به محدودیت های موجود در ایران و قیمت های بالای سخت افزار تهیه یک سرور با سخت افزار قوی و بروز کار سختی به شمار می آید. از این رو هاست های داخلی ممکن است با مشکلاتی مانند قدیمی بودن سخت افزار مواجه باشند که به طبع می تواند مشکلات امنیتی هم به وجود بیاورد.

در مقابل هاست و سرور هایی که اروپا واقع شده است بروزتر و سخت افزار بهتری هم دارند. پیشنهاد می شود اگر قصد خرید هاست دانلود هم دارید سرور های اروپا نیز انتخاب بهتری هستند. پیشنهاد می شود مقاله بهترین هاست دانلود رو مشاهده بفرمائید.

تفاوت هاست ایران و اروپا در امنیت

تفاوت هاست ایران و اروپا در امنیت

با توجه به این که در هاست های اروپا (آلمان) از سخت افزار های بروز استفاده می شود و دسترسی به دستگاه های روز ساده تر است، این دستگاه ها از امنیت بیشتری برخوردار هستند. البته این بدین معنا نیست که هاست های داخلی امنیت کافی ندارند اما با توجه به موضوع ذکر شده احتمال امنیت بهتر در هاست های اروپا هست.

اگر به دنبال هاست هایی با امنیت بهتر هستید می توانید از هاست های ابری استفاده کنید که امروزه برای بسیاری از سایت ها پیشنهاد می شود.

تفاوت هاست ایران و اروپا (آلمان) در محدودیت ها

تفاوت هاست ایران و اروپا در محدودیت ها و تحریم ها

ما از داخل و خارج دچار محدودیت هایی هستیم. گاها می تواند این محدودیت ها برای کسب و کار ما مشکل ساز شود. اگر خاطرتان باشد در یک بازه زمانی تنها سایت هایی باز بودند که سرور آن ها در داخل کشور قرار داشت می توانستند فعالیت کنند.

هر کدام از این هاست ها می تواند در مواقعی مناسب باشد.

تفاوت هاست ایران و اروپا درپینگ ها

تفاوت هاست اروپا و ایران در پینگ و درخواست ها

ما در ایران زندگی می کنیم و طبیعتا سایت های ما کاربرانی ایرانی دارند. از این رو داشتن یک هاست و سرور داخلی سرعت پینگ ها و درخواست ها را کاهش می دهد. البته لازم به ذکر است که در صورتی که سایت شما در یک هاست خارجی هم باشد این تفاوت زیاد به چشم نمی آید اما به صورت کلی باید از این موضوع مطلع می بودید.

در نظر داشته باشید که سخت افزار هاست هم بر سرعت پینگ تاثیر گذار است.

تفاوت هاست ایران و اروپا (آلمان) در پایداری

تفاوت هاست اروپا و ایران در پایداری

پایداری هم یکی از عواملی است که به سخت افزار مربوط می شود. هاست های داخلی از پایداری خوبی برخوردار هستند، اما در این مورد می توان هاست های خارجی را بهتر دانست. اینکه هاست های خارجی پایداری بیشتری دارند بدین معنا نیست که نباید از هاست های ایرانی استفاده کرد.

تفاوت هاست ایران و اروپا (آلمان) در قیمت

تفاوت هاست ایران و اروپا در قیمت

شرکت های هاستینگ قیمت های مختلفی برای هاست های خود در نظر گرفته اند. از این رو نمی توان یک پاسخ داد اما به صورت کلی قیمت ها نزدیک به هم هستند. در بعضی از سایت ها هاست های داخلی قیمت کمتری نسبت به هاست های آلمان دارند. به طور کلی تفاوت هاست ایران و آلمان در بخش قیمت به چشم نمی خورد. اگر به دنبال هاست ارزان هستید پیشنهاد می شود صفحه بهترین هاست اقتصادی را مشاهده کنید.

تفاوت هاست ایران و آلمان در پنل

تفاوت هاست ایران و آلمان در پنل

ایران در لیست تحریم های سی پنل قرار دارد و شرکت ها با شیوه های مختلف این پنل را ارائه می دهند. از این رو بعضی شرکت ها برای هاست های داخلی خود از دایرکت ادمین استفاده می کنند. تفاوتی بین سی پنل و دایرکت ادمین نیست.

آیا خرید هاست آلمان یا ایران در سئو تاثیر دارد؟

ما در یک مقاله به اینکه هاست بر سئو تاثیر می گذارد یا خیر پرداخته ایم. اما پاسخی جزئی به این سوال می توان داد. هاست به صورت مستقیم بر سئو تاثیر نمی گذارد، اما به صورت غیر مستقیم می تواند تاثیر گذار باشد. تصور کنید ربات گوگل با بازکردن سایت شما با ارور 500 مواجه شود و نتواند سایت شما را کراول کند. در این حالت کراول ناموفق می شود و ممکن است صفحه شما از نتایج گوگل حذف شود. این تنها یک مثال بود. پس برای خرید هاست دقت بیشتری به خرج دهید.

برای سایتمان از هاست ایران استفاده کنیم یا اروپا(آلمان)؟

طبیعتا پیشنهاد اول ما با توجه به کاربران ایرانی هاست داخلی است اما واقعا هاست های آلمان هم با کیفیت و پر سرعت هستند. انتخاب نهایی با شماست و ما تنها در این مقاله سعی کردیم نگاهی مفید به تفاوت این دو هاست بیاندازیم.

نکته ای که باید برای سایتتان در نظر بگیرید این است که با انتخاب هاست خوب سایتتان همیشه فعال و پایدار باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=21146
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تفاوت هاست ایران و اروپا

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.