0
0

تاثیر لینک خروجی در سئو سایت

949 بازدید
لینک خروجی چیست؟

بسیاری از افراد تصور اشتباهی نسبت به لینک سازی در سئو دارند و این بر این باورند که لینک خروجی می تواند برای سئو مضر و تاثیر منفی داشته باشد.

لینک خروجی چیست؟

لینک خروجی یا outbound link به لینکی می گویند که از سایت شما به سایت دیگری داده می شود.  اگر سایت شما را سایت A در نظر بگیریم و سایت دیگری را سایت B در نظر بگیریم. در صورتی که از سایت A به سایت B لینک داده شود، آن را لینک خارجی می نامیم.

تاثیر لینک خروجی در سئو چیست؟

قبل از پرداختن به اینکه لینک خارجی تاثیر مثبت یا منفی دارد در مورد خود لینک کردن دو صفحه صحبت کنیم تا درک بهتری از این موضوع داشته باشید. هدف از لینک سازی این است که دو صفحه از یک سایت یا دو سایت متفاوت به یکدیگر متصل شوند. اما این اتصال به همین سادگی نیست. باید بدانیم دقیقا به کجا و چگونه لینک دهیم.

لینک دادن زمانی ارزش دارد که با آنکرتکست درست و صحیح به مقصدی خوب لینک داده شود. صفحه مبدا و مقصد باید از نظر محتوایی مرتبط باشند و شما از طریق لینک سازی این ارتباط معنایی را ایجاد کنید. تصور کنید دو مقاله در سایت خود در مورد گوشی های شیائومی دارید بهتر است از این دو صفحه بهم لینک داده شود. لینک ها به گوگل کمک می کند تا درک بهتری از محتوا شما داشته باشد.

به طور کلی از لینک سازی برای ارتباط معنای محتواها و همچنین هدایت کاربران به صفحات دیگر استفاده می شود. حال هدف ما برای لینک خروجی چیست و چرا باید لینک خروجی بدهیم؟ هدف از لینک های خارجی این است که یک ارتباط معنایی بین صفحات دو سایت ایجاد شود. اگر در صفحات خود به سایت های معتبر لینک دهید اعتماد گوگل به شما بیشتر خواهد شد و در کنار آن یک ارتباط معنایی ایجاد کرده اید.

اما این لینک دهی باید به شکلی باشد که در صورت نیاز انجام شود. در صورتی که لینک اشتباه و یا تعداد زیاد انجام شود می تواند برای سایت شما مضر هم باشد. لینک خروجی باید به صفحه مرتبط و در موارد خاصی اتفاق بیوفتد. اگر چنانچه قصد لینک دادن به صفحه اصلی یک سایت را دارید می توانید این لینک را نوفالو دهید. برای آشنایی با تفاوت لینک فالو و نوفالو مقاله آن را مطالعه کنید.

آیا لینک دادن به منبع موثر است؟

ذکر نام منبع ب صورت کلی یک کار پسندیده است اما ذکر نام منبع و لینک دادن به آن می تواند به کاربران و گوگل نشان داد که مقاله شما از اعتبار بالایی برخوردار است. اعتماد کاربر به مقاله شما در سایر مقالات نیز به صورت غیر مستقیم تاثیر گذار است.

تصور کنید که کاربران با سرچ در گوگل به دنبال رفع نیاز خود هستند و در سه سایت ابتدایی نام سایت شما را مشاهده می کنند. با توجه به اینکه به وبسایت شما اعتماد کرده اند ابتدا سایت شما را انتخاب می کنند.

لینک خروجی فالو باشد یا نوفالو؟

در زمان ثبت لینک خروجی شما باید بدانید در چه زمانی لینک فالو و چه زمانی لینک نوفالو باشد. اگر وبسایت مقصد از شما معتبر تر و با کیفیت تر بود در صورتی که به صفحه مرتبط لینک می دهید لینک را به صورت فالو قرار دهید. اما اگر قرار است به صفحات غیر مرتبط و یا صفحه اصلی لینک دهید آن را نوفالو کنید.

صفحات یا سایت هایی که از شما کیفیت کمتری دارند حتما لینک نوفالو دهید تا از گمراهی گوگل جلوگیری کنید.

تاثیر لینک خروجی در سئو سایت های خبری

در سایت های خبری به دلیل تکرار محتوا و یا استفاده از محتوای سایر سایت های خبری باید منبع خبر ذکر شود. در صورت استفاده از محتوای یک سایت خبری در انتهای مقاله لینک منبع را قرار دهید. فالو و نوفالو بودن آن تصمیمی بر عهده شماست اما لازم به ذکر است که فالو بودن آن تاثیر منفی بر محتوای شما ندارد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=16293
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تاثیر لینک خروجی در سئو سایت

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.