0
0

تاثیر نظرات در بهینه سازی اپلیکیشن

1313 بازدید
نظرات در بهینه سازی اپلیکیشن

بهینه سازی اپلیکیشن در استور ها یا ASO یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ است که میتوان اپلیکیشن خود را در اپ استور ها بالا بیاورید. در فعالیت های بهینه سازی اپ استور ها نظرات نقش مهمی را ایفا میکنند.

نظرات در بهینه سازی اپلیکیشن تاثیر دارد؟

در بهینه سازی فروشگاه های اپلیکیشن چندین فاکتور مهم وجود دارد که نظرات یکی از آن هاست. نظرات بر خلاف قسمت های دیگر به طور مستقیم بر صفحه شما در فروشگاه دارد. با توجه به حجم برنامه هایی که این روزها به صورت عمومی در دسترس است ، تقریباً اجتناب ناپذیر است که برنامه شما عملکردهای مشابه برنامه دیگر داشته باشد. بهینه سازی نرم افزار شما کلیدی برای رقابت موثر برای دانلود و استفاده از کاربران است. امتیازات و نظرات بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی ASO هستند.

با یک نگاه ساده به صفحه یک نرم افزار با نام، آیکون و نظرات آن مواجه میشوید. پس از جذب کاربر توسط نام مرتبط، تصاویر جذاب و امتیازات باید بتوانید کاربر را در بخش نظرات هم جذب کنید. تغییر نظرات به سادگی امکان پذیر نیست و در IOS با تغییر امتیاز در نسخه جدید نرم افزار امکان پذیر است.

تأثیر نظرات و رتبه بندی برنامه درنرخ تبدیل برای ASO چیست؟

سایت Storemaven یک بررسی را انجام داده است که طبق این آزمایش هزاران نفر اپلیکیش ها را اجرا کردند. به طور کلی امتیازات بیشتر از نظرات مورد توجه قرار میگیرد. تعداد کمی از کاربران نظرات را مورد بررسی قرار میدهند، برای مثال در اپ استور اپل 17.2٪ -26.2٪ از کاربران قسمت نظرات را مشاهده میکنند که فقط 0.25٪ -1.5٪ از کاربران نظرات را بررسی می کنند. این آمار در گوگل پلی کمی متفاوت است و در فروشگاه Google Play ، حدود 13.8٪ – 18.5٪ از کاربران در معرض قسمت نظرات قرار میگیرند که فقط 1.4٪ -2.8٪ اقدام به مطالعه نظرات میکنند.

درک نظرات و امتیازات در فروشگاه نرم افزار

شناخت تفاوت های بین دو فروشگاه گوگل پلی و اپ استور  از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به درک بهتر نظرات در گوگل پلی و اپ استور خواهیم پرداخت.

نظرات و امتیازات در App store

خیلی مهم است که بدانید که نظرات در بهینه سازی اپلیکیشن و ASO تاثیر دارد. اگر تفاوت بهینه سازی اپلیکیشن (برای موتور جستجو) و بهینه سازی اپلیکیشن برای فروشگاه های اپ را نمیدانید مقاله ASO چیست و سئو اپلیکیشن را بخوانید. امتیازات همچون نظرات در هر دو تاثیر گذار است و همچنین در موتور جستجو و فروشگاه نمایش داده میشود. امتیازات در بهینه سازی اپلیکیشن نقش مهمی را ایفا میکنند.

هنگام جستجوی یک عبارت برای دانلود نرم افزار، زیر تیتر و نام برنامه ها ستاره های از یک تا پنج وجود دارد که در کنار آن تعداد امتیاز دهندگان نمایش داده میشود. در صفحه نرم افزار در زیر دکمه دانلود تعداد دانلود، تعداد نظرات و نمره اپ قرار گرفته است. کاربران کنجکاو امتیازات و نظرات را از دست نمیدهند و با کلیک رو روی آن ها با دقت نظرات را مورد بررسی قرار میدهند.

نظرات و امتیازات در گوگل پلی

در گوگل پلی نظرات و امتیازات بیشتر است کمتر دیده میشود. در صفحه top charts امتیازات برنامه های برتر مشخص است و در گوگل پلی و اپ استور یک تفاوت وجود دارد. در گوگل پلی رتبه بندی و نظرات نسبت به اپ استور اپل از ظرافت و ویژگی های مناسب تری دارد. یکی از تفاوت های گوگل پلی نسبت به اپل فیلتر کردن دستگاه های تلفن همراه است. در این قابلیت شما می توانید نظراتی را مشاهده کنید که برای مثال با دستگاه A70 ارسال شده است (با فرض این که تلفن شما A70 است). این ویژگی به دلیل گستردگی موبایل های اندرویدی طراحی شده است.

به طور کلی این امتیاز ها و نظرات در بهینه سازی اپلیکیشن و عملکرد جستجو تاثیر گذار است.

تأثیر امتیاز ها و نظرات اپلیکیشن در نرخ تبدیل کاربران چیست؟

برای اندازه گیری تأثیر نظرات و امتیاز ها بر نرخ تبدیل، داده های هزاران نفر را در وبسایت Storemaven، تجزیه و تحلیل کردیم. معمولا اهمیت نظرات کمتر از امتیاز هاست. با این حال، فراموش نکنید که کاربران به طور مداوم در معرض تعداد نظرات و امتیاز ها قرار می گیرند و رتبه بندی ها و نظرات را به ابزارهای مهم برای تصمیم گیری انتخاب می کنند تا از اعتبار برنامه شما مطمن شوند.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=15558
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تاثیر نظرات در بهینه سازی اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.