0
0

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

319 بازدید
تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

شاید برای فضای نگهداری سایتتان با دیدن هاست اشتراکی، هاست ابری، سرور مجازی و سرور اختصاصی کمی گیج شده باشید. اگر تمایل به هزینه کمتری دارید پیشنهاد می کنیم از بین مواردی که در مقاله بهترین هاست ایرانی ذکر شده است انتخاب نمایید. اما اگر نیاز به منابع سخت افزاری بیشتری برای سایت خود هستید یا برای فعالیت های دیگر قصد خرید سرور دارید در ادامه نگاهی به تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی انداخته ایم.

تفاوت سرور اختصاصی و سرور مجازی

پیش از اینکه به مقایسه این دو سرور بپردازیم یک نگاهی به ماهیت آن ها بیاندازیم.

سرور اختصاصی: یک سرور اختصاصی به صورت کامل در اختیار شما قرار می گیرد.

سرور مجازی: بخشی از یک سرور اختصاصی با منابع سخت افزاری قوی در اختیار شما قرار می گیرد.

مقایسه کلی از سرور اختصاصی و سرور مجازی

ویژگی
سرور اختصاصی
سرور مجازی
منابع
منابع کاملا اختصاصی (قابلیت تقسیم بندی)
منابع بالاتر نسبت به هاست ها (کمتر از سرور اختصاصی)
امنیت
امنیت بسیار بالا با قابلیت سفارشی سازی
امنیت بالا و مناسب (کمتر از سرور اختصاصی)
پهنای باند
پهنای باند بالا و اختصاصی
پهنای باند کمتر نسبت به سرور اختصاصی
قیمت
قیمت بالا (برای بسیاری از کسب و کارها مناسب نیست)
قیمت منطقی نسبت به منابع
توسعه و ارتقا
امکان ارتقا و توسعه ندارد
قابلیت سفارشی سازی و ارتقا دارد

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی از نظر منابع و سخت افزار

سرور اختصاصی یا VDS به شما اجازه می دهد تا از تمام منابع سخت افزاری سرور استفاده نمایید. در یک سرور اختصاصی به طور مثال سرور اختصاصی پایه لیموهاست شما 32 گیگابایت رم و 480 گیگابایت فضا برای پردازش و میزبانی سایت خود دارید.

اما در سرور مجازی یا VPS (به طور مثال همان لیموهاست) شما با پرداخت یک سوم از هزینه سرور اختصاصی منابعی به همان اندازه دریافت می کنید. منابعی معادل 80 گیگابایت فضا برای میزبانی سایت و همچنین 8 گیگابایت رم برای پردازش سایت که برای بسیاری از کسب و کارها این سرویس مناسب تر است. برای خرید بهترین سرور مجازی از محتوای سایت پاراگراف کمک بگیرید.

مقایسه سرور مجازی و اختصاصی از نظر امنیت

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی از نظر امنیت

در سرورهای اختصاصی امکان این که شما بتوانید امنیت سرور را سفارشی سازی کنید هست و بر اساس نیاز و تخصص خودتان می توانید آن را امن تر و سفارشی سازی کنید. این قابلیت برای شرکت های بزرگ یا کسب و کار های بزرگ بسیار مهم و حیاتی است.

اما در مقابل در سرورهای مجازی شما امکان سفارشی سازی ندارید و باید به مواردی که ارائه دهنده این سرویس اعمال کرده است بسنده کنید. در این مورد سرور اختصاصی گزینه بهتری است اما با توجه به هزینه ای که می کنید سرور مجازی هم گزینه مناسب و امنی است.

تفاوت سرور اختصاصی و سرور مجازی از نظر پهنای باند

به لحاظ پهنای باند هر دو در شرایط مناسبی قرار دارند. طبیعتا پهنای باند سرور اختصاصی بیشتر از سرور مجازی است و اگر این مورد یکی از فاکتور های مهم برای شما است باید سرور اختصاصی را انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم لیست بهترین سرور اختصاصی را در سایت پاراگراف مشاهده کنید.

تفاوت سرور اختصاصی و سرور مجازی از نظر قیمت

در یک جمله می توان قطعا قیمت سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی به مراتب پایین تر است و برای کسب و کار های نوپا می تواند انتخاب بهتری باشد. اینکه یک سرور اختصاصی به چند بخش تقسیم شده است موجب شده تا قیمت سرور مجازی مناسب باشد.

اگر نیاز به منابع زیادی ندارید پیشنهاد می شود از سرور مجازی استفاده کنید؛ اما اگر منابع زیادی نیاز دارید باید سرور اختصاصی را انتخاب کنید. 

بیشتر بخوانید: بهترین هاست دانلود

تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی از نظر توسعه پذیری

به لحاظ توسعه پذیری و سفارشی سازی منابع سرور مجازی این امکان را دارد اما در سرور اختصاصی از این امکان برخوردار نیستید. اگر نیاز به منابع خاصی با هزینه کم دارید بهترین راه استفاده از سرور مجازی است.

سرور مجازی بخریم یا سرور اختصاصی؟

برای پاسخ به این سوال باید به خودتان رجوع کنید. نیاز کسب و کارتان چیست؟ بودجه شما چقدر است؟ با پاسخ به این سوالات می توانید تصمیم بگیرید از چه سرویسی استفاده کنید. سرور اختصاصی مناسب کسب و کارهای بزرگ و استارتاپ هاست.

از کدام سایت خرید کنیم؟

ما به شما سایت ها را معرفی می کنیم و هیچ مسئولیتی در قبال عدم ارائه خدمات از سمت شرکت ها نمی پذیریم. پیشنهاد ما این است که پیش از خرید از پشتیبانی و پاسخگویی شرکت هاستینگ اطمینان حاصل کنید. می توانید از سایر کسب و کار ها، طراحان سایت و دیجیتال مارکتر ها در مورد شرکت ها سوال کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=22005
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تفاوت سرور مجازی و سرور اختصاصی

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.