0
0

ایمیل مارکتینگ

984 بازدید
ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یعنی یه لیست جمع کنی پر ایمیل هر روز بهشون ایمیل بزنی بیان به سایتت!! اگه واقعا فکر میکنید به همین سادگی انجام میشه و با خرید یک لیست میشه کاربر جذب کرد باید گفت سخت در اشتباه هستید. ایمیل مارکتینگ یک پروسه کاملا حرفه ای نیاز دارد.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ به کلیه اقداماتی میگویند که شما برای بازگرداندن و ارتباط بهتر با کاربران از طریق ایمیل انجام میدهید. این ایمیل ها میتواند برای تبریک تولد ها، تخفیف های ویژه، موجود شدن یک محصول، آموزش های جدید، مقالات جدید و … باشد اما ارسال یک ایمیل تاثیر گذار ساده نیست. تحقیقات نشان دهنده این موضوع بوده است که ایمیل درآمد بیشتری نسبت به سایر روش های بازگشتی و تبلیغاتی داشته است. ایمیل مارکتینگ یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ است که بهترین کار برای بازگشت کاربران به سایت و خرید و یا تعامل با سایت شماست.

حال که با اهمیت ایمیل مارکتینگ آشنا شدیم به جزئیات بیشتری درباره این موضوع میپردازیم. ایمیل مارکتینگ هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر روش ها دارد. در مقایسه با اس ام اس مارکتینگ نه تنها هزینه کمتری دارد بلکه شما در استفاده از فرمت های دیگر آزاد تر هستید. در  اس ام اس مارکتینگ امکان ارسال عکس، ویدئو و فایل را ندارید اما در ایمیل مارکتینگ شما قادر به استفاده از کد Html برای ویرایش ایمیل، ارسال عکس، ارسال ویدئو و فایل را دارید. پس در مقابل هزینه کمتر امکانات بیشتری هم در اختیار دارید.

یکی دیگر از مزایای ایمیل مارکتینگ نتیجه زود هنگام آن است، اگرچه شاید اس ام اس در ابتدا بیشتر مورد توجه قرار گیرد اما در دراز مدت ایمیل ها اگر مناسب ارسال شوند اثر بخشی بیشتری دارند. در زمان فروش ویژه و رویداد های خاص میتوانید از ایمیل ها استفاده کنید تا از دقایق ابتدایی متوجه حضور کاربران شوید. برای ایمیل مارکتینگ از لیست های خریداری شده استفاده نکنید، زیرا که هدف و رسالت ایمیل مارکتینگ استفاده از کاربران هدف است، یعنی کسانی که به آن حوزه علاقه دارند.

بانک ایمیل بخریم یا لیست جمع آوری کنیم؟

با خرید بانک ایمیل به هیچ نقطه ای نخواهید رسید، ایمیل هایی که ممکن است حتی وجود خارجی هم نداشته باشند یا ایمیل هایی که حتی سالی یک بار چک نشوند. پس به جمع آوری ایمیل بپردازید تا کاربران هدف خود را جذب کنید و بتوانید از طریق این سیستم افزایش فروش و کاربر را داشته باشید. هیچ سایتی به شما خرید بانک ایمیل را پیشنهاد نمیدهد.

ساخت لیست ایمیل

چگونه لیست ایمیل جمع آوری کنیم؟

برای جمع آوری لیست ایمیل ها و کاربران هدف از دعوت آنها به وارد کردن ایمیل در وبسایت شما استفاده کنید، با این روش شما ایمیل افرادی را دارید که محتوای شما برای آن ها جذاب است. پس میتوانید به بهترین شکل استفاده کنید. با ارسال محتوای جذاب خود، وبینار ها، سمینار ها، دوره ها و مقالات خاص خود میتوانید هم به دیده شدن سایت خود کمک کنید هم به کاربران محتوای جذابی هدیه دهید.

بهترین راه برای دریافت ایمیل کاربران ارسال یک هدیه با ارزش در ازای وارد کردن ایمیل است که کاربر را برای ارسال ایمیل مجاب کند. اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکنید افزونه های زیادی برای ایمیل مارکتینگ وجود دارد که افزونه mailchamp از بارزترین آنهاست.

کاربران برای ثبت ایمیل خود در وبسایت شما یک دلیل یا هدف داشته باشند. با ارائه یک فایل با ارزش یا جهت ثبت نام در سایت شما میتوانید ایمیل کاربران را دریافت کنید و یک لیست تهیه کنید. برای دریافت ایمیل کاربران راه ها و روش های مختلفی هست، پس برای ارتباط با کاربران چندین ساعت فکر کنید.

یکی دیگر از روش های جذب ایمیل کاربران برگزاری کیمپین های و تخفیفات ویژه است که کاربران برای دریافت آخرین تخفیفات ایمیل خود را وارد کنند.

ایمیل مارکتینگ در وردپرس

در بازاریابی ایمیلی در وردپرس شما می توانید با استفاده از افزونه های معرفی شده استفاده کنید که افزونه Mailster را می توان به عنوان یکی از بهترین افزونه ها در این حوزه معرفی کرد. با توجه به تحریم ها مشکلاتی که وجود دارد می توانید از وب سایت های ایرانی برای فعالیت های خود استفاده کنید.

ما در مقاله ایمیل مارکتینگ سعی در معرفی ابزار های خارجی و ایرانی برای این شاخه از حوزه دیجیتال مارکتینگ داریم. البته نمی توان از تاثیر بازاریابی ایمیلی در سئو چشم پوشی کرد، زیرا یکی از مواردیست که میتوانید به سئو سایت ما کمک فراوانی کند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=14000
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد ایمیل مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید