0
0

ابزار های دیجیتال مارکتینگ

1224 بازدید
ابزار های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ حوزه ای گسترده که به کمک آن میتوان در دنیای امروزی رشد کرد و کسب و کار را گسترش داد. اما پیشرفت در این حوزه بدون آنالیز و استراتژی میسر نیست. در این مقاله ابزار هایی را معرفی میکنیم که میتوانید توسط آن ها به روند رشد خود در فضای مجازی سرعت ببخشید.

بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ

ابزار های زیادی برای آنالیز سایت، تبلیغات و پیج های صفحات مجازی ما وجود دارد اما در این بین بعضی از ابزار ها شامل هزینه میشوند و بعضی از آن ها امکانات مناسبی را ارائه نمیدهند اما ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ آشنا کنیم. در بین این ابزار های بسیاری از آن ها ابزار های مخصوص به سئو است که در مقاله ای جداگانه در مورد ابزار های سئو توضیح داده ایم.

ابزار های سئو

گوگل سرچ کنسول

گوگل سرچ کنسول در زمان طراحی سایت و شروع فعالیت های سئو اولین ابزاریست که به آن نیاز پیدا خواهید کرد. گوگل سرچ کنسول به شما در ثبت سایت در گوگل و مدیریت آن ها کمک میکند و شما میتوانید آمار و اطلاعات سایت خود در گوگل را مشاهده کنید. گوگل سرچ کنسول یکی از بهترین ابزار های سئو است که تمام سئو مستر ها به شما پیشنهاد میکنند.

گوگل آنالیتیک

گوگل آنالیتیک یکی دیگر از ابزار های مهم سئو است که شما میتوانید آمار بازدید صفحات و سایت خود را مشاهده کنید. گوگل آنالیتیک تفاوتی با گوگل سرچ کنسول دارد. این تفاوت ها بسیار زیاد است که میتوان به جایگاه لینک ها در گوگل در سرچ کنسول و تعداد بازدید سایت در آنالیتیک اشاره کرد. گوگل آنالیتیک به شما آماری از سایت و رفتار کاربران در سایت میدهد که بسیار بسیار مهم است.

هاتجر

هاتجر یکی دیگر از سایت های آنالیز سایت است. این مورد هم برای سئو مستر هاست و سئو مستر ها و وب مستر ها از آن استفاده میکنند. هاتجر دو قابلیت مهم دارد که میتوانید به صورت کامل رفتار کاربران را آنالیز کنید. قابلیت اول هیت مپ است که به شما نمایش میدهد در هر صفحه کدام قسمت توسط کاربران بیشتر استفاده یا کلیک شده است. قابلیت دوم قابلیتی است که شما به صورت ویدئویی میتوانید رفتار هر کاربر را به صورت مجزا مشاهده کنید. هاتجر را نادید نگیرید.

ماز moz.com

سایت ماز را وبمستر ها به خوبی میشناسند. سایت ماز یکی از مهمترین سایت ها در سئو است که مقالات و ابزار های مناسبی را برای سئو ارائه میدهد. مهمترین قابلیتی که از آن در سایت ماز میتوانید استفاده کنید آنالیز بک لینک هاست که به سایت ها امتیازی از 1 تا 100 میدهد.

افزونه های یوآست و رنک مث

افزونه های سئو به دید بسیاری شاید از ابزار های دیجیتال مارکتینگ به حساب نیایند اما به شما در سئو سایت کمک خواهند کرد. این ابزار ها به سئو سایت شما کمک نمیکنند بلکه به شما در آنالیز محتوا کمک میکنند. افزونه های یوآست و رنک مث برای وردپرس طراحی شده اند و بسیاری از نکات سئو داخلی را به شما گوش زد میکنند. دوره سئو وردپرس برای عزیزانی علاقه مند به سئو و وردپرس طراحیس شده است.

Ahrefs

سایتی دیگر برای آنالیز سایت و بک لینک ها که همانند سایت ماز عمل میکند. بسیاری معتقدند این سایت از سایت ماز امکانات و تجربه کاربری بهتری دارد.

ابزار های Screaming frog و Spy glass

دو نرم افزار ذکر شده هر دو برای پروژه های سئو و آنالیز سایت امکانات مناسبی دارند اما این نرم افزار ها قیمت بالایی داشته و برای ایرانی ها صرفه اقتصادی ندارد. در بعضی موارد نسخه کرک شده آن ها موجود است. از نسخه رایگان اسپای گلس میتوانید استفاده کنید اما قابلیت ذخیره داده ها را ندارید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=15462
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد ابزار های دیجیتال مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.