0
0

بلوبانک چیست؟

8385 بازدید
بلو بانک چیست؟

بانک های ایرانی تمام تلاش خود را میکنند تا با تکنولوژی پیش روند و در ایران خدمات الکترونیکی را ارائه دهند در صورتی که چندیست استارتاپی با رویه جدید پا به عرصه بانکداری گذاشته است. بلو بانک بانکی تمام الکترونیکی و بدون شعبه!! در ادامه به بلو بانک چیست؟ و چگونه کار میکند؟ پاسخ خواهیم داد.

درباره بلوبانک

بلوبانک یک بانک تمام الکترونیکی و بدون شعبه است و در اواخر سال 1398 با همه گیری ویروس کرونا شروع به کار کرد. این استارتاپ با هدف حذف فرم های کاغذی و نیاز مشتریان راه اندازی شده است و صرفا امکانات خاصی را ارائه نمیدهد. این بانک اولین نمونه نئو بانک در ایران است و با شعار بانک ولی دوست داشتی به فعالیت خود ادامه میدهد. لینک دانلود بلو بانک در انتهای صفحه قرار دارد.

 

دریافت کد معرف بلوبانک (کد دعوت بلوبانک)

MFFY5Y

کد معرف خود را در نظرات قرار دهید.

ثبت رایگان کد معرف برای بلوبانک

کد معرف خود را ارسال کنید.

 

نئو بانک چیست؟

نئو بانک به معنی بانکداری الکترونیکی و بدون شعبه بر بستر موبایل است. بانکداری در کشور های توسعه یافته و ایران شکل جدیدی به خود گرفته و صنعت مالی دگرگون شده است. نئو بانک ها با هدف حذف مراحل سخت کاغذ بازی و افزایش سرعت در روند کار ها در بین کاربران مورد استقبال قرار گرفت. اما بانکداری دیجیتالی را با بانک داری به صورت سنتی که به شیوه الکترونیکی هم خدمات میدهند اشتباه نگیرید. نئو بانک ها با مزایای رقابتی بیشتر توانسته اند در رقابت با بانکداری سنتی پیشتاز باشند.

بلوبانک چگونه کار میکند؟

تمامی سپرده ها در بلو بانک نزد بانک سامان نگهداری میشود و مورد تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. ما بین بانک سامان و بلوبانک قراردادی امضا شده که تا زمان استقلال این استارتاپ تحت نظارت این بانک باشد و با سرمایه گذاری بانک سامان در این استارتاپ به عنوان یکی از سهامداران این نئو بانک شناخته میشود. ابتدای شماره کارت های بانک بلو (۸۶ – ۶۲۱۹) است که مربوط به بانک سامان است. همچنین این بانک به شبکه های شتاب و شاپرک متصل است و تمامی تراکنش ها از طریق سوییچ های بانک سامان انجام میشود. مواردی که بلو در وبسایت خود منتشر کرده است:

روند افتتاح حساب در این بانک کاملا الکترونیکی و از طریق اپلیکیشن این استارت آپ صورت میگیرد و در صورت تایید شما در همان ابتدا درخواست دریافت کارت بانکی خود را میدهید. تمام این روند به صورت رایگان انجام میشود و شما برای افتتاح حساب نیاز به واریز هیچ وجهی ندارید.

آیا بلوبانک قانونی است؟

در یک کلام بله؛ بانک مرکزی مجوز های لازم برای فعالیت را به بلو بانک نداد و بانک سامان به عنوان یک شریک تجاری در کنار اولین نئو بانک ایرانی ایستاد. حساب بانکی شما در حال حاضر به عنوان یک سپرده در بانک سامان ثبت می شود.

افتتاح حساب در بلوبانک

سوال دومی که در ذهن همه شکل میگیرد، “چگونه در بلو بانک ثبت نام کنیم؟” یا “چگونه در بلو بانک حساب باز کنیم است؟” که طبق مراحل زیر پیش روید تا بتوانید در این بانک حساب باز کنید.

در ابتدا وارد سایت Blubank.com شوید و بسته به سیستم عامل گوشی خود نرم افزار مورد نظر را دانلود کنید. (البته قطعا در حال حاضر دستگاه های اپلی از وب اپلیکیشن ها استفاده میکنند). پس از نصب نرم افزار قدم به قدم با مراحل زیر پیش روید.

روش ساخت حساب در بلو بانک ساده است و تنها نیاز به کارت ملی دارد. در صورتی که نرم افزار را باز کنید در پایین صفحه با دو گزینه مواجه میشوید. در سمت راست گزینه “باز کردن حساب” و در سمت چپ “حساب بلو بانک دارم” را مشاهده میکنید. با کلیک بر روی بازکردن حساب با توضیحی کوچک رو به رو میشوید که در این مرحله میتوانید از گزینه “شروع” برای افتتاح حساب استفاده کنید.

همانطور که در عکس شماره یک میبینید مراحل ساخت حساب کاربری به شما نشان داده میشود. با پذیرفتن شرایط و ضوابط و انتخاب گزینه “ادامه” عکس شماره دو را مشاهده میکنید. در این صفحه با وارد کردن شماره تلفن خود کد تایید برای شما ارسال خواهد شد.

** نکته حائز اهمیت این است که در هنگام وارد کردن شماره تلفن در نظر داشته باشید که سیم کارت باید به نام خودتان باشد در غیر اینصورت در مراحل آتی حساب شما تایید نخواهد شد.

در مرحله بعد (عکس سوم) کد ارسالی را وارد کرده تا عکس شماره چهار را مشاهده کنید. با پیگیری ما متوجه شدیم، برای ساخت حساب در بلوبانک باید یک معرف داشته باشید. در صورتی که کد معرف را وارد کنید از شما شماره تلفن ثابت و کد پستی دریافت میشود. همچنین با وارد کردن کد پشت کارت ملی و اپلود عکس کارت ملی از شما میخواهند یک جمله را گفته و فیلم آنرا اپلود کنید.

در آخر طی 2 ساعت آتی چنانچه اطلاعات و هویت شما تایید شود پیامی مبنی بر تایید شما برای شما ارسال میشود. این مراحل را به دلیل رعایت موارد امنیتی به توضیح بسنده کردیم.

 

در آخر شما میتوانید با انتخاب رنگ کارت خود طی 15 روز کاری بلوکارت خود را دریافت کنید. در تصاویر زیر کارت ارسال شده و بسته بندی آن را مشاهده میکنید در روی آن شعار این بانک یعنی بانک ولی دوست داشتنی نوشته شده است. پس از تایید کارت از صفحه کاربری خود میتوانید کد دعوت بلو بانک یا کد معرف بلوبانک خود را به سایرین بدهید.

بلوبانک زیر نظر کدام بانک است؟

بلوبانک اولین نئو بانک ایرانی است که به صورت مستقل فعالیت می کند؛ اما به دلیل عدم دریافت مجوز در حال حاضر با بانک سامان به عنوان شریک تجاری فعالیت دارد. سپرده ها در حال حاضر در بانک سامان ثبت می شود. سامان خود یکی از معتبر ترین و پیشرو ترین بانک ها در بانکداری الکترونیک است.

کارت دریافتی ما به رنگ سبز بود اما شما میتوانید رنگ های قرمز و آبی هم سفارش دهید. در حال حاضر فقط در این سه رنگ حق انتخاب دارید.

مزایای بلوبانک

 • عدم مراجعه به بانک برای افتتاح حساب و سایر کار های بانکی
 • انجام فعالیت های بانکی در زمان کم
 • مدیریت کارت و حساب از طریق نرم افزار
 • شریک تجاری خوب (بانک سامان)
 • پرداخت هدیه به شما هنگام معرفی کاربر
 • نرم افزاری خوب و کارآمد
 • پشتیبانی آنلاین با پاسخ دهی بالا و مناسب
 • کارت های بانکی خوش رنگ (سبز، آبی، قرمز و مشکی)

 معایب بلوبانک

 • عدم وجود بسیاری از فعالیت های بانکی
 • عدم امکان واریز پول نقدی
 • عدم وجود دسته چک
 • امکان افتتاح حساب فقط به یک روش (قرض الحسنه)
 • عدم وجود وام
 • با قطع دسترسی اینترنت مدیریت حساب امکان پذیر نیست

برای دریافت کد معرف بلو بانک به بالای صفحه مراجعه کنید و کد خود را در کامنت ها وارد کنید.

در آخرین بروزرسانی نرم افزار این بانک انتقال وجه به صورت هوشمند شده است و در صورتی که از خود نرم افزار بلوبانک اقدام به انتقال وجه نمایید نیاز به رمز دوم نیست.

کد هدیه بلوبانک

بلوبانک برای کاربران خود هدیه ای در نظر گرفته است با عنوان کد معرف بلوبانک یا کد دعوت بلوبانک که شما با انتشار آن یا دعوت از آشنایان هدیه نقدی دریافت میکنید. هدیه بلوبانک به این کار شما 30 هزار تومان وجه واریزی است. شما می توانید کد هدیه خود را در اختیار 10 نفر از دوستان خود قرار دهید تا بتوانند از طریق کد معرف شما ثبت نام خود را انجام دهند.

در حال حاضر شما تنها قادر به استفاده از سه رنگ سبز، قرمز و آبی برای کارت خود هستید اما با دعوت از 10 دوست خود امکان انتخاب کار مشکی برای شما فراهم می شود. کارت مشکی یکی از رنگ هایی بود که بسیاری از کاربران منتظر موجود شدن آن  در بلوبانک بودند.

روش دریافت کدمعرف بلو بانک

برای دریافت کد معرف بلو بانک ازطریق تب آخر “تنظیمات” در قسمت عمومی از گزینه دعوت از دوستان می توانید برای دریافت کد دعوت بلو بانک خود استفاده کنید. کد خود را در وبسایت پاراگراف منتشر کنید تا با استفاده دیگران هدیه خود را دریافت کنید.

بلو فرایدی چیست؟

بلو فرایدی اولین جمعه ابتدای هر ماه است که شما اجازه دارید کد هدیه یا کد معرف بلوبانک خود را بدون محدودیت در اختیار دیگران قرار دهید. در این روز شما با استفاده از شبکه های اجتماعی و وب سایت ها می توانید درآمد قابل توجهی داشته باشید. در بلوفرایدی شما به راحتی می توانید بیش از یک میلیون تومان کسب کنید. تصور کنید که در این روز شما 33 نفر را معرفی کرده اید.

با معرفی 33 نفر و به ازای دریافت 30 هزار تومان برای هر نفر شما 990 هزار تومان دریافت خواهید کرد. بلو بانک این روز را برای شما در نظر گرفته تا در کنار تبلیغات گسترده درآمد هم داشته باشید.

در حال حاضر اگر کد معرف بلوبانک شما توسط بیش از 20 نفر ثبت شود می توانید تا پایان هفته از کد معرف خود استفاده کنید و به از آن کسب درآمد کنید.

سایت رسمی بلوبانک

https://blubank.com

 

 

از گذاشتن بیش از یک کامنت جدا خودداری فرمائید کامنت شما در صورت مشاهده پاک خواهد شد

 

بلوبانک کلاه برداری است؟

بلوبانک با همکاری بانک سامان به فعالیت خود ادامه می دهد و تنها به دلیل قوانین بانک مرکزی نتوانسته به صورت مجزا فعالیت کند. این بانک کاملا تحت نظر بانک مرکزی است.

آیا بلو بانک امنیت دارد؟

بله، نرم افزار قوی و استفاده از سوییچ های بانک سامان امنیت لازم را برای بلوبانک فراهم کرده است.

دریافت کد معرف بلوبانک چگونه است؟

برای دریافت کد دعوت بلوبانک در تب آخر گزینه دعوت از دوستان را انتخاب کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=14080
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

1884 نظر در مورد بلوبانک چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

 1. سلام بچه ها کد معرف من امروز فعال شده و کاملا تازه است و اگر برای ورود لازم داشتین میتونین ازش استفاده کنین و با نصب 300هزار تومان درامد کسب کنین
  فرصت محدود:
  کد معرف من:MJH43I
  MJH43I
  MJH43I

  لایک

 2. ‏کد معرف جایزه دار ‎#بلوبانک:
  💖 MM6OFI💖
  با کد معرف در بلوبانک به صورت رایگان افتتاح حساب کنید

  امکان انجام تراکنش های بانکی، خرید شارژ، پرداخت قبض و…
  تمامی مراحل ثبت نام و احراز هویت غیرحضوری و آنلاین می باشد
  دریافت ۱۰۰۰۰۰ تومان جایزه در صورت استفاده از کد معرف: MM6OFI

  1

 3. کد معرف من برای بلوبانک امروز فعال شده و تازه میباشد و با نصب بلوبانک تا ۳۰۰ هزار تومان میتونید درامد کسب کنید
  فرصت محدود:
  کد معرف من هنوز فعال هستش تا پر نشده میتونین استفاده کنین
  MJH43I
  MJH43I
  MJH43I

  2

 4. ‏کد معرف جایزه دار ‎#بلوبانک:
  💖 MM6OFI💖
  با کد معرف در بلوبانک به صورت رایگان افتتاح حساب کنید

  امکان انجام تراکنش های بانکی، خرید شارژ، پرداخت قبض و…
  تمامی مراحل ثبت نام و احراز هویت غیرحضوری و آنلاین می باشد
  دریافت ۱۰۰۰۰۰ تومان جایزه در صورت استفاده از کد معرف: MM6OFI

  4

 5. MMXWPY
  کد معرف بلو بانک ظرفیت نامحدود و جایزه دار
  میتونید تا سیصد هزار تومن به جیب بزنید و همینطور دوستانون
  اکثر کد ها ظرفیتشون پر شده ولی این کد جدیده و ظرفیتش خالیه ینی تعداد زیادی از ادما این کد MMXWPY رو میتونن بزنن
  پس موفق باشین
  کد معرف : MMXWPY

  4

  1. سلام بچه ها کد معرف بلوبانک من تازه و فعال هستش و میتونین برای ورود ازش استفاده کنین و با دعوت هر نفر۳۰ هزار تومان هدیه نقدی دریافت نمایید
   کد معرف من:♥️MJF2HA♥️
   ♥️MJF2HA💚
   ♥️MJF2HA💚

   4

 6. ‏کدهای معرف جایزه دار ‎#بلوبانک
  🌹 MMEPJY 🌹MMIMAY
  فرصت محدود
  ۳۰۰۰۰ تومن جایزه میده
  دریافت کارت مشکی
  ثبت نامش کاملا رایگانه:

  حتما از این کد ها MMIMAY استفاده کنید
  MMEPJY

  ظرفیت کد خالیه

  🤑 MMEPJY 🤑 MMIMAY 🤑

  3

 7. ‏کدهای معرف جایزه دار ‎#بلوبانک
  🌹 MMEPJY 🌹MMIMAY
  فرصت محدود
  ۳۰۰۰۰ تومن جایزه میده
  دریافت کارت مشکی
  ثبت نامش کاملا رایگانه

  حتما از این کد ها MMIMAY استفاده کنید
  MMEPJY

  ظرفیت کد خالیه

  🤑 MMEPJY 🤑 MMIMAY 🤑

  4

1 54 55 56