0
0

جلوگیری از ارسال ایمیل ثبت نام کاربر در وردپرس

1027 بازدید
غیر فعال سازی ارسال ایمیل ثبت نام کاربر

در سایت های وردپرسی پس از ثبت نام کاربر ایمیلی برای مدیر سایت با عنوان ثبت نام کاربر جدید ارسال می شود. این روند در دراز مدت کمی آزار دهنده می شود و تعداد ایمیل ها بالا می رود. اگر شما هم از دسته افرادی هستید که از این ایمیل ها خسته شده اید ما برای شما راهکار مناسب ارائه می دهیم.

نحوه جلوگیری از ایمیل ثبت نام در وردپرس

برای حل این مشکل ما 2 راه را به شما پیشنهاد می دهیم. هر دو این روش ساده هستند و نیاز به دانش برنامه نویسی ندارند. استفاده از این روش ها تفاوتی با یکدیگر ندارد و فقط بر اساس سایت خود این موارد را اعمال کنید.

توجه داشته باشید، این راهکار ها تنها ارسال ایمیل برای کاربر جدید را محدود می کند و روی سایر اطلاع رسانی ها تاثیری نمی گذارد. اما به هر حال اگر برای سایتتان یک متخصص سئو یا توسعه دهنده دارید از آن فرد درخواست رفع این مشکل را داشته باشید. در صورتی که در ارسال ایمیل از سایت مشکل دارید از افزونه های ایمیل وردپرس استفاده نمایید.

افزونه Disable New User Notifications

این روش ساده ترین راه برای غیر فعال کردن ارسال ایمیل ثبت نام کاربر است. این افزونه را می توانید از پنل پیشخوان وردپرس به راحتی نصب و فعال کنید. پس از نصب و فعال سازی آن نیاز به هیچ تنظیماتی ندارید و به صورت خودکار این تنظیمات روی سایت شما اعمال خواهد شد.

اضافه کردن کد به functions.php

اگر علاقه ای به اضافه کردن افزونه به سایت خود برای همچین مواردی ندارید با استفاده از تکه کد زیر می توانید این مورد را رفع کنید. کد زیر را در بخش functions.php سایت خود وارد کنید.

<?php
function wpcode_send_new_user_notifications( $user_id, $notify = 'user' ) {
  if ( empty( $notify ) || 'admin' === $notify ) {
    return;
  } elseif ( 'both' === $notify ) {
    // Send new users the email but not the admin.
    $notify = 'user';
  }
  wp_send_new_user_notifications( $user_id, $notify );
}
 
add_action(
  'init',
  function () {
    // Disable default email notifications.
    remove_action( 'register_new_user', 'wp_send_new_user_notifications' );
    remove_action( 'edit_user_created_user', 'wp_send_new_user_notifications' );
 
    // Replace with custom function that only sends to user.
    add_action( 'register_new_user', 'wpcode_send_new_user_notifications' );
    add_action( 'edit_user_created_user', 'wpcode_send_new_user_notifications', 10, 2 );
  }
);

افزونه WPCode

اگر به هر دلیل تمایل به دست کاری کد های سایت ندارید یک روش ساده دیگر برای غیر فعال کردن این ایمیل وجود دارد. افزونه wpcode یکی از مهمترین افزونه های وردپرس است و می تواند برای شما این مشکل را رفع کند. برای این کار از پنل پیشخوان وردپرس وارد بخش افزونه ها >>> افزودن افزونه تازه شوید و در قسمت جستجو نام افزونه WPCode را وارد کنید.

برای دانلود این افزونه از باکس انتهایی مطلب نیز می توانید استفاده کنید. پس از نصب در پنل پیشخوان در بخش code snippets روی گزینه Add snippets + کلیک کنید.

در این بخش در قسمت جستجو کافیست user را تایپ کنید. پس از مشاهده باکس Disable new user notification باید ابتدا در این افزونه ثبت نام کنید و سپس با کلیک بر روی user snippets آن را فعال کنید.

پس از فعال سازی دیگر ایمیل ثبت نام کاربر برای شما ارسال نمی شود!

جمع بندی

در این مقاله 3 راه برای جلوگیری از ارسال ایمیل ثبت نام کاربر در وردپرس را ارائه شد اما پیشنهاد ما به شما کدام روش است؟ انتخاب هر یک از این 3 روش بر عهده شماست اما نظر ما روش سوم است چراکه افزونه wpcode کارایی زیادی دارد و نه تنها در این مورد بلکه در بسیاری از موارد پاسخگو نیاز شماست. ما حتی این مقاله را به عنوان افزونه های مناسب سایت فروشگاهی هم معرفی کرده ایم.

منبع: https://www.wpbeginner.com/plugins/how-to-disable-new-user-notifications-in-wordpress/

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=22393
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

باکس دانلود

راهنما

فایل را به همین صورت در سایت خود بارگذاری کنید.

نظرات

0 نظر در مورد جلوگیری از ارسال ایمیل ثبت نام کاربر در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.