0
0

تفاوت هاست ابری و معمولی

590 بازدید
تفاوت هاست ابری و هاست معمولی

در زمان شروع طراحی سایت اولین اقدام خرید هاست و دامنه است. اما اگر آشنایی نداشته باشید که چه نوع هاستی را تهیه کنید شاید با دیدن لیست های شرکت های هاستیگ گیج شوید. در این مقاله به تفاوت هاست ابری و معمولی پرداخته ایم تا انتخاب بهتری برای سایت خود داشته باشید. پیشنهاد می شود مقاله بهترین شرکت های هاستینگ را مطالعه کنید.

تفاوت هاست ابری و هاست معمولی

در ابتدا به اینکه هاست معمولی چیست می پردازیم. هاست های معمولی در یک سرور و یک فضای ذخیره سازی کاملا فیزیکی ذخیزه می شوند و از منابع فیزیکی برای خواندن و نوشتن اطلاعات استفاده می کنند. هاست های معمولی با استفاده از سیستم های مجازی به شما اجازه می دهند که سایت های خود را بر روی آن ها قرار دهید. بیشتر این سرویس ها اشتراکی بوده و شرکت های هاستینگ آن ها را به چندین نفر می فروشند.

این هاست ها با توجه به اشتراکی بودن شرایط محدودی دارد و شما امکان مدیریت منابع را ندارید. هاست ها و سرور های اختصاصی نیز برای کسب و کار های نوپا و سبک منطقی نیست و قیمت بالایی دارند.

در مقابل هاست های ابری، هاست هایی کاملا مجازی و ابری هستند که از منابع فیزیکی استفاده می کنند اما در یک فضای کاملا مجازی اطلاعات پایش می شود. در هاست های ابری اطلاعات شما در چند سرور متفاوت ذخیره می شود که موجب می شود. در هاست های ابری قدرت پردازش و ذخیره سازی بیشتر از هاست های معمولی است.

تفاوت اصلی این دو نوع هاست در قطعی آن هاست. هاست های ابری به دلیل استفاده از چند سرور قطعی به مراتب کمتری دارند و گاها سخت افزار های آن ها بروز هستند.

تفاوت هاست ابری و معمولی در امنیت

در مقایسه این دو هاست از نظر امنیت باید بیان کرد که هاست های ابری به لحاظ امنیتی شرایط پایدار تر و بهتری دارند و از همه مهم تر این که شما نیز به تنظیمات فایروال و امنیتی آن سرور دسترسی دارید. اگر امنیت برای شما جز مهمترین فاکتور ها هست می توانید از هاست های ابری برای سایت خود استفاده کنید.

تفاوت هاست ابری و معمولی در قیمت

برای مقایسه قیمت هاست ابری و معمولی نمی توان به طور قطع یکی را بهتر دانست. اما هاست های ابری با توجه به منعطف تر بودن و امکان تغییر در منابع می تواند برای بعضی از کسب و کار های دیجیتال مناسب باشد. اگر به دنبال هاستی هستید که در بازه ای از مان منابع بیشتری در اختیار شما قرار دهد و بتوانید بر اساس منابع مورد استفاده هزینه پرداخت کنید قطعا هاست ابری مناسب تر است.

اما به طور کلی هاست های معمولی هزینه کمتری را شامل می شوند.

تفاوت هاست ابری و هاست معمولی در uptime

در مورد این تفاوت برگ برنده با هاست های ابری است. هاست های ابری به دلیل اینکه اطلاعات شما را در چندین سرور ذخیره می کنند، در صورتی یکی از سرور ها با مشکل رو به رو شود سایت شما همچنان با سایر سرور ها نمایش داده می شود. از این رو uptime هاست های ابری بیش از هاست هی معمولی است.

تفاوت هاست ابری و هاست معمولی در میزان دسترسی

یکی دیگر از تفاوت های هاست های ابری و معمولی در میزان دسترسی یا مدیریت شما از سرور است. در هاست های معمولی دسترسی بسیار محدود است اما در مقابل در هاست های ابری دسترسی شما بیشتر خواهد و می توانید به صورت دلخواه تنظیمات را شخصی سازی کنید.

تفاوت هاست ابری و معمولی در میزبانی سایت

هاست های معمولی یا هاست های اشتراکی مناسب سایت هایی با بازدید کم و تازه تاسیس هستند اما اگر یک سایت پر بازدید در اختیار دارید پیشنهاد می شود از هاست های ابری استفاده کنید.

تفاوت هاست معمولی و ابری در سرعت بارگذاری

سرعت بارگذاری یکی از عوامل مهم در زمان خرید هاست و دامنه است. پیشنهاد می شود بعد از خرید دامنه اگر به دنبال یک هاست پر سرعت هستید، در صورتی که سایت پر بازدیدی در آینده داشتید هاست ابری تهیه کنید. هاست های اشتراکی پر سرعت نیز موجود است اما برای سایت های پربازدید هاست های ابری مناسب است.

جمع بندی

هاست های ابری هاست های منعطف و خوب هستند اما از لحاظ هزینه می تواند برای کسب و کار های ساده و سبک مناسب نباشد. به لحاظ امنیتی نیز این نوع هاست ها کیفیت و امنیت بالایی دارند و میزان آپ تایم آن ها نیز مناسب است. اما هاست های اشتراکی نیز همیشه یکی از انتخاب ها بوده و بسیاری از سایت ها و شرکت ها از این نوع هاست ها انتخاب می کنند. شما می توانید این نوع هاست ها را برای سایت خود با هزینه کم انتخاب کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=19989
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تفاوت هاست ابری و معمولی

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.