0
0

سوشیال سیگنال چیست؟

15 بازدید
سوشیال سیگنال چیست؟

سئو مثل سابق با یک محتوا و تکرار کلمه کلیدی انجام نمی شود. امروزه سئو نیازمند راهکار ها و فعالیت هایی خارج از این دو کار است. به صورت کلی در دیجیتال مارکتینگ باید ذهن را از یک تصور صفر و یک خارج کرد و باید به دنبال روش های نوین و بهتر برای جذب مخاطب بود.

social signal چیست؟

به فعالیت هایی که در شبکه های اجتماعی برای وب سایت شما انجام می شود، سوشیال سیگنال می گویند. این اقدامات شامل لایک، کامنت، شیر، کلیک بر روی لینک و … می شود. تصور کنید یک توییت در مورد برند شما توسط کاربران زیادی لایک می شود و بسیاری در مورد آن نظر می دهند و حتی آن را به اشتراک می گذارند. محتوای این شبکه های اجتماعی توسط گوگل بررسی می شود و در صورتی که از شما صحبت شده باشد گوگل آن را مد نظر قرار خواهد داد.

به صورت کلی به این اتفاق سوشیال سیگنال گفته می شود. در هر شبکه اجتماعی که از شما صحبت شود، از دید گوگل پنهان نخواهد بود. یکی از بهترین شبکه های اجتماعی توئیتر است که قابلیت لایک، کامنت و ریتوئیت را دارد که باعث می شود توئیت شما بهتر دیده شود.

ترند شدن نام بیزینس شما در یک شبکه اجتماعی در برندینگ شما تاثیر بسزایی می گذارد. این برندینگ در سئو نیز تاثیر گذار بوده و باعث افزایش اعتبار سایت شما نزد کاربران و گوگل می شود.

آیا سوشیال سیگنال در سئو تاثیر دارد؟

اگر بخواهیم یک پاسخ بدهیم بله. سوشال سیگنال یک تاثیر عالی بر سئو سایت شما دارد اما یک نکته بسیار مهم وجود دارد، اجرای پروسه سوشیال سیگنال کار سخت و دشواریست که نمی توان به سادگی آن را پیاده کرد. شاید شما به تنهایی نتوانید در شبکه های اجتماعی برای خود سیگنال سازی کنید و برای social signal سایت خود تمام مراحل را برون سپاری کنید.

شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام و پینترنست پلتفرم های مناسبی برای سوشیال سیگنال هستند. اگر از شبکه های اجتماعی به وبسایت شما لینکی داده شود، این کار را می توان در دسته فعالیت های سئو خارجی یا بکلینک قرار داد. اما گاهی نیاز به لینک دادن هم نیست و شما از طریق این شبکه ها اقدام به معرفی برند خود می کنید در این صورت آیا سوشیال سیگنال در سئو تاثیر دارد؟ تاثیر آن در سئو سایت شما به صورت مستقیم نیست و به صورت غیر مستقیم بر سایت شما تاثیر می گذارد.

تصور کنید در ذهن کاربری ثبت می شود که کالا یا خدماتی خاص را می تواند در سایت شما بیابد. در این صورت با معرفی سایت شما به دیگران کاربران زیادی در گوگل نام برند شما را جستجو می کنند. در این حالت گوگل شما به دلیل این که افراد زیادی نام برند شما را جستجو کرده اند یک برند تشخیص می دهد. در حالت دوم اگر افراد با دیدن نام شما در شبکه های اجتماعی از طریق گوگل وارد وبسایت شما شوند نه تنها ترافیک سایت شما افزایش خواهد یافت بلکه نام شما بار ها و بار ها در گوگل جستجو شده شما یک وبسایت معتبر نزد گوگل خواهید بود.

چگونه از شبکه های اجتماعی برای سایت خود سیگنال بگیریم؟

ساده ترین روش برای دریافت سیگنال از شبکه های  اجتماعی این است که لینک وب سایت خود را در پروفایل خود وارد کنید. با این کار افرادی که بر روی آدرس وب سایت شما کلیک کنند وارد سایت شما شده اند. این ابتدایی ترین روش برای سوشیال سیگنال است. در روش های دیگر شما باید محتوای خوبی را تولید کنید تا لینک وب سایت شما دیده شود.

برای مثال با انتشار یک پی دی اف در لینکدین و جایگذاری لینک خود در آن می توانید لینک دریافت کنید و یا این که با انتشار بخشی از محتوا خود و جایگذاری لینک مقاله برای مطالعه بیشتر یکی از روش های دریافت لینک از شبکه های اجتماعی است. اما سوشال سیگنال به گرفتن لینک نیست و روش های دیگری هم دارد.

افراد و شرکت هایی هستند که به شما در شبکه های اجتماعی کمک می کنند تا نام و برند شما در این فضا بهتر شناخته شود. اما اگر قصد کاهش هزینه را دارید سعی کنید در شبکه های اجتماعی فعالیت های مناسبی داشته باشید و با چالش ها و مسابقات کاربران بیشتری را با خود آشنا کنید. شنیدن نام برند شما و جستجوی آن در گوگل بهترین راه ممکن برای سوشال سیگنال است.

برای سوشیال سیگنال از چه شبکه های اجتماعی استفاده کنیم؟

گوگل هیچوقت بهترین شبکه های اجتماعی برای سوشیال سیگنال را معرفی نکرده و تمام آنچه که ما می دانیم توسط مهندسان و دیجیتال مارکتر ها بیان شده است. بهترین شبکه های اجتماعی برای فعالیت های سوشال سیگنال اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین و توئیتر است.

البته برای ساخت یک سوشیال سیگنال قوی باید کاربران آن کشور هم در نظر گرفت. در ایران شبکه های اجتماعی توئییتر و فیسبوک مسدود هستند و کاربران به آن ها دسترسی ندارند. اما توییر با توجه به محبوبیتی که دارد با استفاده از نرم افزار های تغییر آی پی به آن دسترسی پیدا می کنند که می توانید به آن هم فکر کنید اما حضور ایرانیان در فیسبوک بسیار محدود است. به همین دلیل صرف زمان و هزینه برای فیسبوک امری منطقی نیست.

در حال حاضر استفاده از پیام رسان تلگرام، شبکه های اجتماعی اینستاگرام و توئیتر بهترین گزینه برای سوشال سیگنال ها هستند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://paaragraph.com/?p=16301
اشتراک گذاری:
میلاد جوان مجیدی
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد سوشیال سیگنال چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.